Mikolajki

 

Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. We wtorkowy poranek w naszej szkole od rana kręciły się dzieci ubrane w piękne mikołajkowe czapki i świąteczne sweterki, a wszystko za sprawą akcji Samorządu Uczniowskiego „Czapka Mikołaja zwalnia od pytania”. Tego dnia Mikołaj wraz ze swoją świtą odwiedził w klasach uczniów, obdarowując każdego słodkim upominkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. Uczniowie odpowiadali na pytania Pani Mikołajowej i wykazywali się fantastyczną wiedzą. Święty Mikołaj i Pani Mikołajowa rozdawali także prezenty  przygotowane przez uczniów i rodziców. Magia świąt zawitała dziś w progi naszej szkoły. 

Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców

 Andrzejki

 

W środę 30 listopada obchodziliśmy Andrzejki. Dzień z wróżbami przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Każdy miał możliwość wzięcia udziału w zabawie. Uczniowie  i nauczyciele mogli dowiedzieć się: jaka czeka ich przyszłość?, jak na imię będzie miała przyszła sympatia?, jaki zawód zdobędą w przyszłości? Andrzejki to wyjątkowa okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Opiekun Marlena Piwowarczyk

 Image2

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do udziału w akcji promującej Światowy Dzień Pluszowego Misia, który obchodzony jest corocznie 25 listopada. Z tej okazji odbył się konkurs na największego   i najmniejszego pluszowego misia.

Zwyciężczynią kategorii „Największy Miś” z klas I-III została: Roksana Drwal kl. IIIA, której miś mierzył 137 cm, natomiast z klas IV-VIII Matylda Kotwicka kl. VIA z pluszowym niedźwiedziem o imponującym wzroście 180 cm. Zwyciężczynią kategorii „Najmniejszy Miś” z klas I-III- została Zosia Baranowska kl. IIA z misiem o wzroście 7cm oraz z klas IV-VIII Oliwia Gumienna kl. IVB, której miś miał 6,5 centymetra.

Serdecznie gratulujemy !

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski, świetlica szkolna

. XXIII GG

Zapraszamy wszystkich uczniów i przedszkolaków do udziału w XXIII edycji akcji Góra Grosza.

Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujemy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijanie pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Przyłącz się do akcji a:

- wesprzesz jednego ze swoich rówieśników, który potrzebuje pomocy,

- możesz otrzymać dodatkowe punkty za wolontariat, liczące się w rekrutacji do szkoły średniej.

Zbiórka monet trwa do 28 lutego 2023 roku. Monety o nominałach od 1 gr do 5 zł prosimy wrzucać do puszki umieszczonej w holu głównym.

Każda drobna kwota może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.

 wybory

We wtorek, 4 października br. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, organu będącego głosem wszystkich uczniów, ale również pomysłodawcą różnych szkolnych działań. W głosowaniu wzięło udział 93 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 9 kandydatów. Komisja wyborcza w składzie: Zuzanna Opalińska, Alicja Żygadło, Wiktor Wąchalski, Bartłomiej Małyszczycki oraz Adam Gołowieniec czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Po zakończonym głosowaniu, komisja podliczyła głosy. Cały przebieg wyborów monitorował opiekun SU pani Marlena Piwowarczyk. Podczas tajnego głosowania, wybrano:

  1. Przewodniczącą: Zofię Wydrzyńską z klasy VIIIa
  2. Zastępcę przewodniczącej: Patrycję Dabińską z klasy VIIIb

Ponadto w skład SU, jako jego członkowie, weszli : Hanna Smalira, Matylda Kotwicka, Julia Tabaka, Maja Bąbel, Angelika Lewandowska, Natalia Kałucka, Wiktoria Nawrocka.

Gratulujemy serdecznie ! Dziękujemy za zaangażowanie członkom Komisji Wyborczej, kandydatom do SU oraz wszystkim uczniom, którzy brali udział w głosowaniu.

Opiekun SU

. życzenia