2020 10 Dzien Edukacji 01

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Bogumiła Zawada złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi dziękując za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz szkoły. Wójt Gminy Stare Czarnowo pani Marzena Grzywińska przekazała na ręce pani Dyrektor życzenia i kosz pełen aromatycznej kawy i herbaty.  Rada Rodziców dołączyła się do życzeń i podarowała kosz pełen słodkości. Samorząd Uczniowski we współpracy z opiekunem świetlicy szkolnej i nauczycielem plastyki  przygotował kartki okolicznościowe dla czynnych i emerytowanych pracowników oświaty.

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole przebiegł w miłej i sympatycznej atmosferze.

 2020 09 30.09 01

Dzień Chłopaka

Już tradycyjnie, 30 września w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Dzień Chłopaka, w tym roku  pod hasłem „ Dzień Krawata na Dzień Chłopaka”.

Wszyscy Chłopcy, którzy w tym dniu założyli krawat lub muszkę, zwolnieni byli z odpytywania. Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego obdarowały chłopców w szkole i przedszkolu cukierkiem i złożyły piękne życzenia. W klasach były upominki, sto lat i oklaski dla chłopaków.

 

su.jpg

Zarząd Samorządu Uczniowskiego

 

  • Przewodnicząca:  Paulina Pławska
  • Zastępca: Maja Bąbel

 

Pozostali członkowie: Lewandowska Angelika, Piotrowicz Julia, Baryła Kacper, Lewandowski Karol, Małyszczycki Bartłomiej, Wydrzyńska Zofia, Mikołajczyk Kacper, Nawrocka Wiktoria

 

Opiekun:  Marlena Piwowarczyk

 

2020 09 wybory SU 02

We wtorek 29 września 2020r. w Zespole Szkół w Kołbaczu  odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Członkowie SU reprezentują całą społeczność uczniowską. Są współorganizatorami wielu szkolnych uroczystości i przedsięwzięć. Podczas tygodnia kampanii wyborczej kandydaci na plakatach prezentowali swoje programy wyborcze.  W głosowaniu wzięło udział 113 uczniów, którzy  wybrali swoich przedstawicieli spośród 10 kandydatów.

Komisja w składzie: Kornelia Kostera, Daria Bejnarowicz, Wiktoria Wyhowska, Weronika Wyhowska, Nikola Żygadło czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu  policzyła głosy. Jeden głos był nieważny.  Wybory odbyły się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Podczas tajnego, równego i powszechnego głosowania, spośród chętnych do pracy w samorządzie, wybrano nowy zarząd  SU.

Skład Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2020/2021 jest następujący:

  • Przewodnicząca: Paulina Pławska – uczennica kl.7a
  • Zastępca przewodniczącego: Maja Bąbel – uczennica kl.5a
  • Członkowie: Lewandowska Angelika, Piotrowicz Julia, Baryła Kacper, Lewandowski Karol, Małyszczycki Bartłomiej, Wydrzyńska Zofia, Mikołajczyk Kacper, Nawrocka Wiktoria

Nowej radzie Samorządu Uczniowskiego gratulujemy i życzymy zapału do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

Opiekun SU

Marlena Piwowarczyk

2020 03 08 grosz

 

Na przełomie listopada i grudnia odbyła się w szkole i przedszkolu zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki lub tym, które są nią  zagrożone. Cała zebrana suma została przekazana Towarzystwu NASZ DOM. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zebrać jeszcze większą kwotę. Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Samorząd Uczniowski

. 2019 12 02 baterie 01