Image1

 

8 marca z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Dzień Kobiet pn. „Z koroną będziesz pod ochroną”. Każda dziewczynka, która tego dnia miała na głowie koronę, opaskę lub diadem była zwolniona z odpowiedzi ustnej. Aby umilić to święto paniom, rozdano kwiaty, słodkości i złożono serdeczne życzenia. Długą przerwę uprzyjemniała bardzo kobieca playlista przygotowana z wielkim smakiem przez nasz SU. Wszystkim wspaniałym kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia - samych dobrych chwil na każdy dzień roku!

Opiekun SU Marlena Piwowarczyk

. 8 Marca życzenia

 Image5

 

19 grudnia 2023 roku nastąpiło podsumowanie konkursu na „Najładniejszą dekorację świąteczną sali lekcyjnej”. Celem konkursu było: uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne, motywowanie do dbałości o swoje miejsce pracy oraz stworzenie przyjemnej, świątecznej atmosfery w szkole. Sale oceniała komisja w czteroosobowym składzie: przedstawiciele Rady Rodziców, przewodnicząca SU i nauczyciel niebędący wychowawcą. Oceniano dekorację sal w pięciu kategoriach: samodzielność wykonania ozdób, pomysłowość, wkład pracy, estetyka wykonania, oddanie atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

Wyniki konkursu:

W kategorii klas 1 – 3              klasa 1b

W kategorii klas 4 – 8             klasa 8a

Wręczenie słodkiej nagrody dla dwóch zwycięskich klas nastąpi 21 grudnia 2023 r. Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok!

                                                                Opiekun SU M. Piwowarczyk, Przewodnicząca RR M. Żygadło

. kiermasz

 dzien zyczliwosci

W dniach 20 – 25 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień życzliwości i pozdrowień”. Celem akcji było promowanie życzliwości i kultury osobistej na co dzień. W ramach działań zorganizowano: pocztę Życzliwości pod hasłem „Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego!”. Każdy z uczniów mógł napisać miłe słowo do kolegów i koleżanek, dla pracowników szkoły. Każda klasa na godzinie wychowawczej przygotowywała hasła związane z życzliwością i tolerancją oraz emotki z uśmiechniętymi buźkami. Ponadto braliśmy udział w zabawie „Cichy, życzliwy przyjaciel”, przeprowadzonej przez szkolnego psychologa. 21 listopada wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na żółto  lub z żółtym emblematem ubioru.  Tydzień upłynął nam w miłej i serdecznej atmosferze,  propagując uprzejmość i życzliwość na co dzień.

Opiekun SU Marlena Piwowarczyk

 Image7

 

Czwartek w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana nasza szkoła zamieniła się w miejsce czarów i magii. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wróżby dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu nasz korytarz zmienił się w „salę wróżb”, w której uczniowie mogli dowiedzieć się, co ich czeka w przyszłości. Słodką atrakcją i ciekawym pomysłem na ten dzień była sprzedaż ciasteczek z wróżbą, prowadzona przez Radę Rodziców we współpracy z SU. Udało się sprzedać 250 sztuk ciastek. W każdym z nich można było znaleźć przepowiednię lub złotą myśl. Kolejna okazja do szaleństw już w karnawale.

Opiekun SU M. Piwowarczyk