2019 10 groby 19

Listopad to miesiąc, w którym wspominamy zmarłych. Odwiedzamy groby naszych bliskich, modlimy się i zapalamy znicze. Pamięć o zmarłych jest elementem naszej tradycji i historii, którą należy pielęgnować i przekazywać uczniom.  We wtorkowe piękne i słoneczne popołudnie uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w akcji sprzątania grobów na cmentarzu w Starym Czarnowie. Uczniowie wyposażeni w sprzęt ogrodniczy z ochotą przystąpili do pracy grabiąc liście, myjąc i zamiatając pomniki. Sprzątano głównie groby zapomniane i zaniedbane, zapalając na nich symboliczny znicz. Akcja sprzątania grobów była okazją do wzbudzenia szacunku do tych, którzy odeszli oraz okazją do zadumy nad własnym życiem. Pięknie dziękujemy uczniom, nauczycielom i pracownikom za włączenie się w akcję zbiórki zniczy.

Wystarczy tak niewiele – tylko jeden znicz by zapalić pamięć !

 

su.jpg

Zarząd Samorządu Uczniowskiego

 

  • Przewodniczący:  Jan Borowiak
  • Zastępca: Paulina Pławska

 

Pozostali członkowie: Oliwia Adamiak, Patrycja Dabińska, Nikola Żygadło, Zofia Wydrzyńska, Gabriela Baranowska, Agata Błaszczyk, Julia Piotrowicz, Karolina Cieślicka.

 

Opiekun:  Marlena Piwowarczyk

 

Jak co roku we wrześniu odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były hasła, plakaty i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem całej akcji wyborczej były tajne, równe i powszechne wybory, które miały miejsce 30 września. Każdy uczeń oddał głos na karcie wyborczej na jednego wybranego kandydata. Po czwartej godzinie lekcyjnej nastąpiło otwarcie urny i komisyjne przeliczenie głosów.

W wyniku głosowania wyłoniono skład Samorządu Uczniowskiego:

  1. Jan Borowiak – Przewodniczący SU ( 56 głosów)
  2. Paulina Pławska – Zastępca przewodniczącego SU ( 14 głosów)

W skład Rady SU wchodzą:

Oliwia Adamiak, Patrycja Dabińska, Nikola Żygadło, Zofia Wydrzyńska, Gabriela Baranowska, Agata Błaszczyk, Julia Piotrowicz, Karolina Cieślicka.

Nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy !!!

 

 Dni Godnosci 01
W dniu 3 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół w Kołbaczu odbyły się Dni Godności pod hasłem „Słowa krzywdzą”.

Słowa mają wielką moc.  Często o tym zapominamy. Mogą nie tylko motywować, pocieszać, dać nadzieję, ale i zniechęcić, obrazić czy wreszcie zranić. Słowa są potężną bronią i stanowią naprawdę silne oręże przeciwko drugiej osobie. Celnie zadane zostają z nami nawet przez całe życie, wywołują ból, cierpienie, rozpacz. Raz wypowiedzianych nie da się cofnąć. Mowa nienawiści, czyli hejt staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem, które w niektórych kręgach staje się coraz bardziej akceptowane. Mowa nienawiści uwielbia również bierny klimat. Tam kwitnie. Szczególnie w Internecie, gdzie fałszywe poczucie anonimowości i dystans hejtera od hejtowanego ośmiela do obrażania i szykanowania.