. Dzień Chłopaka plakat

 

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Kołbaczu serdecznie zaprasza wszystkich chłopców do wzięcia udziału w akcji:

„Bądź elegancik, załóż krawacik”.

Każdy chłopiec, który 30 września założy krawat lub muchę, zostanie nagrodzony atrakcyjnym bonem.

Zapraszamy do udziału w zabawie !

 

 21marca

 

21 marca w naszej szkole świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny pod hasłem „Ale w szkole jest wesoło”. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami ubrani byli w wiosenne kolory. W tym dniu również obchodziliśmy Światowy Dzień osób z Zespołem Downa i dlatego uzupełnieniem stroju były skarpetki nie do pary.  Ponadto uczniowie zamienili  tradycyjny plecak na inne „nosidło”: kosze, walizki, reklamówki itp. Akcja cieszyła się wielkim entuzjazmem wśród naszych uczniów. Klasy młodsze wykonywały różnorodne zadania o tematyce wiosennej. Oglądały film edukacyjny ”Zwiastuny Wiosny”, wykonały prace plastyczne kolorową kredą, szukały oznak wiosny podczas spacerów. Na zakończenie dnia, uczniowie starszych klas powitały wiosnę na sportowo, biorąc udział w turnieju piłki siatkowej. Była sportowa rywalizacja oraz dobra zabawa. Powitanie wiosny było barwne i wesołe. Pogoda i humory dopisywały.

Dzień Kobiet

 P1050559

 

W poniedziałkowy poranek, 6 grudnia, w naszej szkole od rana kręciły się dzieci ubrane w piękne mikołajkowe czapki i świąteczne sweterki, a wszystko za sprawą akcji Samorządu Uczniowskiego „Czapka Mikołaja zwalnia od pytania”. Tego dnia członkowie SU odwiedzili w klasach uczniów, obdarowując każdego słodkim upominkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. Tradycyjnie,  jak co roku, panował w tym dniu wyjątkowy, świąteczny klimat. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

.  Logo Szkoła PamiętaAkcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy bliskich zmarłych, jak i tych, którzy zapisali się na kartach naszej historii. W ten sposób powyższa inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności

 

su.jpg

Zarząd Samorządu Uczniowskiego

 

  • Przewodnicząca:  Gabriela Skrzypa
  • Zastępca: Łukasz Barczyński

 

Opiekun:  Marlena Piwowarczyk