Image2

 

W czwartek, 28 września br. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, organu będącego głosem wszystkich uczniów, ale również pomysłodawcą różnych szkolnych działań. W głosowaniu wzięło udział 82 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 9 kandydatów. Komisja wyborcza w składzie: Oliwia Szpilczyn, Pola Małecka, Gabriela Czajkowska, Julia Kukawka i Błażej Radtka czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Po zakończonym głosowaniu, komisja podliczyła głosy. Cały przebieg wyborów monitorował opiekun SU pani Marlena Piwowarczyk.

Podczas tajnego głosowania, wybrano:

  1. Przewodniczącą: Maję Bąbel z klasy VIIIa
  2. Zastępcę przewodniczącej: Judytę Radtke z klasy Va

Ponadto w skład SU, jako jego członkowie, weszli: Wiktoria Mular, Urszula Janowicz, Alicja Jakubowska, Nadia Marczak, Matylda Kotwicka, Emilia Iwanow, Angelika Lewandowska.

Gratulujemy serdecznie ! Dziękujemy za zaangażowanie członkom Komisji Wyborczej, kandydatom do SU oraz wszystkim uczniom, którzy brali udział w głosowaniu.

Opiekun SU M. Piwowarczyk

 IMG 0584

 

27 września br. odbył się apel informacyjny, podczas którego kandydaci do Samorządu Uczniowskiego dokonali autoprezentacji, przedstawiając swoje programy wyborcze na nowy rok szkolny. Pretendentami są uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym sumiennie wypełnili obowiązki szkolne, uzyskali co najmniej ocenę dobrą z zachowania oraz pozytywne wyniki w nauce. W tym roku do pełnienia tej funkcji startują: Judyta Radtka, Wiktoria Mular, Urszula Janowicz, Alicja Jakubowska, Nadia Marczak, Matylda Kotwicka, Emilia Iwanow, Maja Bąbel, Angelika Lewandowska. Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia w wyborach, które odbędą się 28 września br.

. Plakat na dzień chłopaka

 Image1

 

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki  postanowili przyłączyć się do jego obchodów. Tego dnia obowiązywały ubrania w kropki. Podczas zajęć dzieci obejrzały film „Kropka”. Jego  bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Na lekcjach matematyki na uczniów czekały matematyczne zadania z kropką. Podczas długiej przerwy uczniowie przystąpili do wykonania swoich kropkowych dzieł, malując je kolorowymi kredami na szkolnym dziedzińcu. Na zakończenie naszego świętowania na uczniów czekała pamiątkowa fotobudka. To był dla wszystkich wspaniały dzień.

 IMG202304051034261

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który rozpoczyna miesiąc wiedzy na temat Autyzmu. Celem akcji jest uświadomienie jak największej liczbie osób, czym jest autyzm. W naszej szkole również włączyliśmy się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na znak solidarności z osobami z autyzmem, nauczyciele i uczniowie dodali do swojego ubrania kolor niebieski. Zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu. Odbyła się projekcja filmów, reportaży i pogadanek,  dzięki którym dzieci mogły doświadczyć jak odczuwają i odbierają świat osoby z autyzmem. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

Opiekun SU Marlena Piwowarczyk

 IMG 0032

 

21 marca uczniowie Zespołu Szkół przebrani wiosennie świętowali nadejście wiosny. W tym dniu zaplanowano również Dzień bez plecaka „ No backpack day”. Wszyscy chętni uczniowie przyszli bez plecaków, a jednocześnie przynieśli ze sobą wszystkie potrzebne książki, zeszyty i przybory szkolne. Po dwóch godzinach lekcyjnych, rozpoczęły się  obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Zadaniem dzieci z klas  I-III było malowanie kredą na szkolnym dziecińcu  kolorowych rysunków przedstawiających wiosnę, natomiast uczniowie z klas IV-VIII  poprzebierani za swojego idola wykonali plakaty o tematyce wiosennej. Następnie uśmiechnięci uczniowie wyruszyli na spacer po okolicy Kołbacza, szukając oznak Wiosny. Powitania Wiosny zakończyło się wesołym meczem piłki siatkowej - nauczyciele vs. uczniowie, który skończył się wygraną uczniów (2:0) i wzbudził wiele pozytywnych emocji oraz dostarczył niezapomnianych wrażeń.