20210215 082539

 

Poniedziałek 15 lutego upłynął w szkole w kolorach czerwieni, atmosferze przyjaźni i miłości. Uczniowie i nauczyciele ubrani w tym dniu byli na czerwono, a wszystko to z okazji Walentynek. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Dużą atrakcją było zorganizowanie Fotobudki, gdzie można było sobie zrobić zdjęcie. Uczniowie klas IV – VIII włączyli się zdalnie ustawiając na MS Teams walentynkowe awatarki. Na następne Walentynki zapraszamy za rok.

.  2020 12 Desktop 01

Akcja MEN „Razem na Święta”

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom potrzebującym pomocy z naszej społeczności lokalnej. Szkolny Klub Wolontariatu  i Samorząd Uczniowski z Zespołu Szkół w Kołbaczu  przystąpili do akcji MEN „Razem na Święta”. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na stan epidemii, tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter.

W ramach akcji „Razem na Święta” nasi uczniowie:

- wykonają kartki z życzeniami świątecznymi, które wrzucą do skrzynek pocztowych swoich sąsiadów

- przekażą dary dla  zaprzyjaźnionego  Schroniska dla zwierząt bezdomnych w Choszcznie

Dzięki Wam, drodzy uczniowie, Święta Bożego Narodzenia staną się piękniejsze i radośniejsze.

 2020 12 Desktop 01

 

 

 

 

 

Samorząd Uczniowski zachęca do akcji „Daj się zobaczyć Mikołajowi!”

Załóż 4 Grudnia czapkę Mikołaja i włącz kamerkę na lekcji.

Pamiętaj -  czapka Mikołaja zwalnia od pytania.

 

     

      . 11.11  

Narodowe Święto Niepodległości

Święto Niepodległości – polskie święto narodowe – obchodzone jest co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Przez tak długi czas naszego kraju nie było, podzieliły go między siebie trzy mocarstwa: Austria, Prusy i Rosja. Nie było polskiego rządu, polskich szkół, ale byli Polacy, którzy nigdy nie zapomnieli języka polskiego. Im też zawdzięczamy odzyskanie wolności pod koniec I wojny światowej. Właśnie 11 listopada 1918 roku władzę nad wojskiem przejął Józef Piłsudski, wielki polski polityk  i mąż stanu. Do czasu wybuchu II wojny światowej obchodzono to święto tylko dwa razy – w roku 1937  i 1938. Potem wybuchła II wojna światowa i Dnia Niepodległości znowu nie było. Tym razem straciliśmy wolność na 5 lat. Po roku 1945, czyli po zakończeniu II wojny światowej, komunistyczne władze naszego kraju świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca, datę podpisania Manifestu PKWN, jako Narodowe Święto Odrodzenia Polski. I znów przez długie lata nie wolno było świętować 11 listopada. Dopiero 15 lutego 1989 roku Sejm przywrócił to święto pod nieco zmienioną nazwą: Narodowe Święto Niepodległości. Dzień ten jest wolny od pracy i zajęć szkolnych. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W wielu miastach odbywają się uroczyste akademie i wieczornice. Narodowe Święto Niepodległości to ważne święto dla nas, Polaków. Pamiętajmy o wszystkich tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, to dzięki nim, możemy cieszyć się wolną i niepodległą Polską.

W ramach Narodowego Święta Niepodległości zostały w naszej szkole podjęte następujące działania:

- szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „ Mój Obraz Niepodległej”,

- akcja „ Szkoła do hymnu” .

Zachęcamy uczniów do obejrzenia prezentacji multimedialnej.

https://photos.app.goo.gl/bzXebJLhSkHS6gf49

 

 2020 10 Dzien Edukacji 01

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Bogumiła Zawada złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi dziękując za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz szkoły. Wójt Gminy Stare Czarnowo pani Marzena Grzywińska przekazała na ręce pani Dyrektor życzenia i kosz pełen aromatycznej kawy i herbaty.  Rada Rodziców dołączyła się do życzeń i podarowała kosz pełen słodkości. Samorząd Uczniowski we współpracy z opiekunem świetlicy szkolnej i nauczycielem plastyki  przygotował kartki okolicznościowe dla czynnych i emerytowanych pracowników oświaty.

Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole przebiegł w miłej i sympatycznej atmosferze.

 2020 09 30.09 01

Dzień Chłopaka

Już tradycyjnie, 30 września w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Dzień Chłopaka, w tym roku  pod hasłem „ Dzień Krawata na Dzień Chłopaka”.

Wszyscy Chłopcy, którzy w tym dniu założyli krawat lub muszkę, zwolnieni byli z odpytywania. Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego obdarowały chłopców w szkole i przedszkolu cukierkiem i złożyły piękne życzenia. W klasach były upominki, sto lat i oklaski dla chłopaków.