Image1

 

„Wokół symboli narodowych” to coroczny konkurs historyczny, którego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci  znajomości historii Polski,  ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 15 tysięcy uczestników. Naszą szkołę godnie reprezentowało 15 uczniów, którzy wykazali się ogromną wiedzą. Każdy z uczestników mógł zdobyć maksymalnie 40 punktów  w teście pisemnym złożonym z 25 pytań. Dzisiaj odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez panią dyrektor Bogumiłę Zawadę i  panią wicedyrektor Jolantę Ślęzak. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników i wyrazy podziwu za tak ogromne wiadomości z dziedziny historii, a rodzicom i wychowawcom podziękowania za wsparcie swoich dzieci.

Najwyższe wyniki osiągnęli:

  1. Ivanna Hrytsiuk kl. 2a -38 pkt
  2. Lena Kruk kl. 2a -  37 pkt

        Maria Mikołajczyk kl. 2a - 37 pkt

  1. Zofia Baranowska kl. 3a 35 pkt

       Piotr Piwowarczyk kl. 2b     35pkt

  1. Hanna Adamkowska kl. 3a 33 pkt
  2. Marcel Błażejczak kl. 2b 32 pkt

Pozostali uczestnicy: Maria Smalira 31pkt, Marcel Mazur 28 pkt, Iga Skrzypa 27 pkt, Lena Świerkosz 27 pkt, Michał Wąchalski 27 pkt, Adrian Żygadło 24 pkt, Borys Baranowski 23 pkt, Izabella Bielińska 21pkt

 

 received 889653815823112

 

W naszej szkole odbył się apel porządkowy, podczas którego zostały wręczone nagrody za udział w konkursach plastycznych. W szkolnym konkursie na „Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową” spośród uczniów klas pierwszych I miejsce otrzymała Zuzanna Bronś, II miejsce – Hanna Forysiak, III miejsce – Aleksandra Maj. W klasach drugich wyłoniono następujących zwycięzców:  I miejsce – Borys Baranowski, II miejsce – Piotr Piwowarczyk, III miejsce – Wiktoria Kałucka. Natomiast w klasie trzeciej I miejsce zajęła Natalia Stadnicka, II miejsce – Hanna Adamkowska, III miejsce – Julia Polak.

Podczas apelu zostały wręczone również nagrody zdobyte w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Pij kranówkę”, zorganizowanym przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

W kategorii klas 4-8 – II miejsce – Sara Wcisło uczennica kl. 6a

W kategorii klas 1-3 – wyróżnienie – Lena Świerkosz uczennica kl.2a

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Opiekunowie: Milena Mazur, Grażyna Rowińska

 received 348737787949093

 

18 grudnia rozstrzygnęliśmy akcję na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną oraz Kalendarz Adwentowy przygotowane w językach angielskim i niemieckim. Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności uczniów w zakresie posługiwania się językiem angielskim i niemieckim, popularyzowanie tradycji świątecznych krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych oraz rozwijanie zdolności plastycznych, wyobraźni oraz aktywności twórczej dzieci i młodzieży. Uczniowie z każdej klasy przygotowali wiele ciekawych i kreatywnych prac związanych z magiczną tematyką świąteczną. Prace tworzone były w różnych technikach plastycznych i wspaniale wprowadziły wszystkich w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Wykonane kartki ozdobiły korytarz szkolny. Uczniowie w nagrodę za wykonanie pracy otrzymali ocenę celującą. Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy za rok!

Nauczyciele języków obcych

 img 20231208 090148

 

 

6 grudnia, już po raz drugi, odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. W zawodach wzięli udział uczniowie klas 4 - 8. Turniej promuje aktywność fizyczną, łącząc rywalizację z dobrą zabawą w świątecznej atmosferze. Gratulujemy zwycięzcom.

Opiekun: Joanna Adamkowska, Weronika Zawada, Dariusz Śrudka

Znam SzPK- Puszcza Bukowa

 

Miło nam poinformować, że LAUREATEM XXVIII edycji konkursu przyrodniczego ,,Znam SzPK- Puszcza Bukowa” został Piotr Palus uczeń klasy 4a. Naszą szkołę reprezentowali także: Wiktoria Mular, Amelia Gawrońska, Agata Dudzińska i Zuzanna Maj. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokich wyników!

Opiekun Beata Zawadzka

 img 20231110 085249

 

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie, po raz kolejny, zaprosiło uczniów klas 2. i 3. szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego do udziału w konkursie „Wokół symboli narodowych”. Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci znajomości historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 15 tysięcy uczestników. Naszą szkołę godnie reprezentowało 15 uczniów, którzy wykazali się ogromną wiedzą, dzielnie zdobywając punkty w teście pisemnym złożonym z 25 pytań. Emocji i wiedzy nie brakowało. Serdeczne gratulacje i wyrazy podziwu dla wszystkich uczestników za tak ogromne wiadomości z dziedziny historii, a rodzicom i wychowawcom podziękowania za wsparcie swoich dzieci.

 

Najwyższe wyniki osiągnęli:

1. Ivanna Hrytsiuk                 kl. 2a  38  pkt

2. Lena Kruk                            kl. 2a  37  pkt

   Maria Mikołajczyk              kl. 2a  37  pkt

3. Zofia Baranowska             kl. 3a  35  pkt

  Piotr Piwowarczyk              kl. 2b - 35  pkt

4.  Hanna Adamkowska       kl. 3a -  33  pkt

5.  Marcel  Błażejczak           kl. 2b - 32  pkt

Opiekun: Iwona Wernicka