. przyroda ptasi album 2024 sp Kolbacz

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły z klasy IVa zostali zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu przyrodniczego "Ptasi album" organizowanego przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Klasę reprezentowali: Marcelina Baranowska, Malwina Bazylewicz, Oliwia Blacharska, Roksana Drwal, Jakub Król, Bartłomiej Łukianowicz, Piotr Palus, Natan Szymański, Oliwier Wojtaszewski. Nagrodą dla szkoły jest mikroskop Delta Optical Bio Light 300 z kamerą. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów, otwartości na świat przyrody i najbliższego otoczenia.

album

 Opiekun p. Beata Zawadzka

. Grafika Konkurs Przestrzenie dziedzictwaZ radością informujemy, że prace literackie dwóch uczennic z klasy 8a,  Poli Małeckiej  i Oliwii Szpilczyn zostały nagrodzone w  XIII edycji konkursu historyczno – literackiego „Przestrzenie dziedzictwa” 2024. Pola Małecka otrzymała tytuł laureata za pracę pt. „Zosia i Filip na tropie historii”, a Oliwia Szpilczyn wyróżnienie za pracę „Był ciepły letni poranek…”. Konkurs organizowany jest  przez Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie i Książnicę Pomorską w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa 2024. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o regionie Pomorza Zachodniego, jego odległej i bliskiej, skomplikowanej przeszłości, żyjącej w opowieściach rodzinnych, przybliżenie dziedzictwa kulturowego regionu oraz tworzenie przywiązania do „małej ojczyzny”, do jej historii i tradycji. Rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych ludzi poprzez prezentowanie i popularyzację ich umiejętności literackich. Jury oceniało piękną, poprawną polszczyznę, rzetelność badawczą oraz samodzielność w tworzeniu opowieści opartej na wiedzy historycznej. Tegoroczna edycja konkursu została ujęta przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie w „Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025”. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się podczas inauguracji Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, 6 września 2024 r. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy finalistkom!

Opiekunowie: Ewa Przybysz, Marlena Piwowarczyk

 Image3

 

26 kwietnia b.r. troje uczniów reprezentowało naszą szkołę podczas Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Gryfinie. Krystian Tabaka, Jan Matysiak oraz Zofia Szczykała wzięli udział w eliminacjach gminnych. Zosia uzyskała wysoki wyniki w teście pisemnym i wzięła udział w rozgrywkach finałowych. Zajęła ostatecznie 6 miejsce, czego serdecznie gratulujemy! Poziom konkursu był bardzo wysoki, a nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat pożarnictwa.

Opiekun Alicja Choynacka - Sańko

 

 IMG 20240424 122332

 

Miło nam poinformować, że uczniowie: Pola Małecka, Angelika Lewandowska z klasy 8a i Michał Najda z klasy 7a reprezentowali szkołę w XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” i zajęli IV miejsce w województwie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 Opiekun Beata Zawadzka

kuratorium logo

Miło nam poinformować, że Pola Małecka z klasy 8a i Michał Najda z klasy 7a otrzymali zaszczytny tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii  organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy!

Opiekun p. Beata Zawadzka

20 marca br. odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu historycznego „Wiedza o Cystersach”, do którego przystąpiło 19 uczniów z klas IV – VIII. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o kulturze własnego regionu, zainteresowanie jego przeszłością  i dziedzictwem kulturowym. Przygotowany test wymagał od uczestników dużej wiedzy o zakonnikach, którzy setki lat temu przybyli do Kołbacza. Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych uzyskali:

klasy  IV – V

I miejsce: Piotr Palus klasa IVa i Kacper Genszczak klasa IVb

II miejsce Malwina Bazylewicz klasa IVa

III miejsce Dorota Żygadło klasa Vb

 klasy VI – VIII

I miejsce Alicja Guzanek klasa VIa

II miejsce Julia Tabaka klasa VIIa

III miejsce Alicja Ruszczycka klasa VIIIa

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu !!!