IMAG5056 BURST002 COVER

W dniu 4,06.2019r w Centrum Edukacji Leśnej w Kliniskach podczas obchodów Dni Lasu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na tą uroczystość, ponieważ praca plastyczna uczennicy naszej szkoły Gabrysi Baranowskiej z kl.Va zdobyła I miejsce. Dodatkowo plakat Gabrysi znalazł się na ulotkach i plakatach promujących zakaz palenia ognia w lesie. Nagrodę zdobył również Kacper Bednarek z kl.VIIb, który za swoją pracę plastyczną otrzymał wyróżnienie. Konkurs plastyczny dla szkół z terenu Nadleśnictwa Kliniska na plakat o tematyce przeciwpożarowej pt."Zatrzymaj ogień - uratuj ekosystem leśny" został zorganizowany przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Przedmiotem konkursu była praca plastyczna w formie plakatu przedstawiającego zagrożenie pożarowe w lasach. Nadesłane prace wykonane były farbą plakatową, kredką, pastelami, kolażem. Uroczystość uświetniły występy uczniów ze szkół współpracujących z nadleśnictwem, liczne gry i zabawy zespołowe oraz  konkursy dotyczące wiedzy o lesie.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! A wszystkim, którzy brali udział w konkursie dziękujemy.

nauczyciel plastyki - Grażyna Rowińska

Scan0013 05 29 2019

 

W dniu 25.05.2019 r. godzinie 12:00 w sali rycerskiej Świdwińskiego Ośrodka Kultury odbył się finał Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży pt. "Cztery pory roku" . W przeglądzie udział wzięło 134 wykonawców indywidualnych. Komisja w składzie: przewodniczący Marek Żak, Delfina Garbacz, Krzysztof Kobus przyznała tytuł Talent Roku oraz wyróżnienia  dla młodych artystów. Wśród wyróżnionych dzieł znalazła się praca plastyczna  uczennicy naszej szkoły Katarzyny Sufin . Jest nam niezmiernie miło, że talent Kasi jest doceniany i nagradzany! Serdecznie gratulujemy!

nauczyciel plastyki - Grażyna Rowińska

Klara

„W szkole w Kołbaczu rodzą się same talenty” – słowa te wypowiedziała Zachodniopomorska Kurator Oświaty po sukcesie w czytelniczych zmaganiach Klary Turczuk, uczennicy klasy piątej Zespołu Szkół w Kołbaczu. Tegoroczny finał konkursu „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa” miał miejsce 22 maja w sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Organizatorami przedsięwzięcia byli Zachodniopomorski Kurator Oświaty, pani Magdalena Zarębska-Kulesza oraz Dyrektor Książnicy Pomorskiej, pan Lucjan Bąbolewski. Konkurs skierowano do uczniów klas IV-VIII ze szkół podstawowych, a jego celem było poszukiwanie w lekturach tego, co jeszcze nieodkryte - urody słowa i piękna języka. Wcześniej Klara Turczuk zajęła I miejsce w eliminacjach szkolnych, zaś utworem, który przygotowała do wojewódzkiego finału konkursu, był fragment powieści Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”.

Opiekunem Klary był pan Artur Cembik, nauczyciel języka polskiego.

 

http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/wielki-final-lekturiady/

IMG 20190521 124601

Dnia 21.05.2019 roku nad Stawem Brodowskim w Szczecinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom II edycji konkursu na Szkolne Strefy Harmonii. Nasza Szkolna Strefa Harmonii otrzymała drugie miejsce. W nagrodę przekazano szkole nowoczesny gramofon oraz albumy, książki muzyczne i płyty. Podczas uroczystości wręczania nagród w tym pięknym zakątku Szczecina, zwanego również Miejską Strefą Harmonii, wspólnie sadziliśmy róże i ozdobne krzewy. Tym samym każdy z nas zostawił tam cząstkę siebie. Przypomnijmy, że konkurs ten organizowany był w ramach kampanii edukacyjnej „Słyszę dobre dźwięki” przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie przy wsparciu partnerów lokalnych i ogólnopolskich, w tym: Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS, Ecophon Saint-Gobain Sp.z.o.o., Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort ciszy”, pAudio Technologies Sp.z.o.o. Kampania „Słyszę dobre dźwięki” została doceniona i otrzymała patronaty honorowe Ministra Edukacji Narodowej, Izby Architektów RP oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Działanie uzyskało też Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin.

Opiekun pani Jolanta Ślęzak

https://www.youtube.com/watch?v=drMJypruoRI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2QZ03y6EbWrZvYXeor694HSGtABrwgCsH40A5eS9DGkMI_UT40QakWYCc

 konkurs plastyczny

Konkurs organizowany przez Pyrzycki Dom Kultury w ramach ARA /Amatorski Ruch Artystyczny/ został rozstrzygnięty 1.04.19r. Jury w składzie: Marzena Cielek, Katarzyna Pluta i Romuald Fijałkowski postanowili zakwalifikować 2 prace do wojewódzkiego etapu konkursu, który odbędzie się w Świdwinie 18.05.2019 r. Jednym z dwóch LAUREATÓW została uczennica naszej szkoły -KATARZYNA SUFIN z kl.VIIa. Kasia wykonała pracę plastyczną pt."Panna wiosna..." z zastosowaniem zbliżonej techniki stosowanej przez impresjonistów zwanej dywizjonizmem. Dywizjonizm jest to styl malarski, który polega na podziale jednolitej plamy barwnej na drobne plamki. Jeśli przyjrzymy się z bliska tej technice, to możemy zauważyć efekt drgania i wibracji. Tak, jakby ktoś zrobił rozmazane zdjęcie. Natomiast jeśli popatrzymy z dalszej perspektywy na obraz, to uzyskujemy efekt łączenia się barw (takich, których nie możemy osiągnąć przez mieszanie na palecie).Technika trochę trudna w opanowaniu. Istotne jest to, żeby dobierać takie kolory, które będą oddziaływać na siebie. W malarstwie impresjonistycznym zrezygnowano również z konturowania elementów, a wykropkowywanie tło nadawało efekt gęstości. Jak widać pogłębianie wiedzy plastycznej i stosowanie jej w praktyce przynosi efekty w postaci kolejnych sukcesów plastycznych naszej uczennicy. Po raz kolejny gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim!

nauczyciel plastyki - Grażyna Rowińska

. Alicja Błaszczak,   uczennica klasy 8a Zespołu Szkół w Kołbaczu została finalistką Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. Jej opiekunem jest nauczyciel języka angielskiego, Anna Złota.