Image1

 

Powiatowy Ośrodek Doskonalenia nauczycieli w Stargardzie zaprosił do udziału w  konkursie plastycznym: " Witraż bożonarodzeniowy - Mamo, tato pobaw się ze mną". Należało wykonać pracę plastyczną techniką witrażu o tematyce bożonarodzeniowej. Miło nam poinformować, że w grupie wiekowej klas I- III uczeń klasy 2b Kacper Genszczak zajął drugie miejsce ( wych. Iwona Wernicka). Serdeczne gratulacje. Ponadto informujemy, iż wykonane witraże przekazane zostaną na szczytny cel, gdyż zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ostatnim tygodniu przyszedł czas na podsumowanie konkursów językowych, jakie  odbywały się  w naszej szkole na przestrzeni listopada i grudnia. Pierwszy z nich, „Słownik obrazkowy”, to już nasza coroczna tradycja. Uczniowie wykonują prace, które polegają na wizualnym przedstawieniu wybranego słowa w języku angielskim bądź niemieckim. Konkurs, oprócz walorów estetycznych, pełni też rolę edukacyjną - poprzez zabawę uczniowie mogą poznać i przyswoić wybrane słowa. Prace naszych uczniów, kreatywne i niebanalne, można podziwiać na szkolnych korytarzach. Stanowią one piękną i często pachnącą ozdobę naszej szkoły. Kolejny konkurs, to kolejny punkt, który wpisał się w szkolną tradycję i stanowi nieodzowny element przedświątecznego czasu. Jest to konkurs na najciekawszą i najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Również w tym przypadku, uczniowie wykazali się pomysłowością i zadbali o wysoki poziom estetyczny swoich wytworów. Dzięki wystawce prac, na korytarzach szkoły można poczuć atmosferę nadchodzących świąt. Piękne życzenia w języku niemieckim i angielskim, połączone z ciekawą oprawą plastyczną, to niewątpliwie sposób na upowszechnienie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Kolejne, inspirujące prace, zostały wykonane przez uczniów klas 7. i 8. na zajęciach języka niemieckiego. Są to lapbooki, czyli   tematyczne książki/teczki, w których można umieścić informacje na dowolnie wybrany temat. Kształt, forma i technika zależne są wyłącznie od wyobraźni i inwencji twórczej wykonawców. W przypadku naszych uczniów, lapbooków stanowić miały podsumowanie słownictwa i wybranych zagadnień z gramatyki języka niemieckiego. Zgodnie z ideą lapbooków, prace naszych uczniów stanowią oryginalną, atrakcyjną i nowoczesną formę  prezentacji wiedzy i umiejętności.

Uczniowie, którzy wzięli udział w powyższych konkursach nagrodzeni zostali oceną celującą. Dziękujemy wszystkim za piękne i oryginalne prace, pomysłowość i poświęcony czas!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z wystawki  prac uczniów 

https://photos.app.goo.gl/nFG8jWv1kghGDCRd6

Nauczyciele języków obcych

 

 

Miło nam poinformować, że reprezentacja Zespołu Szkół w Kołbaczu w składzie: Pola Małecka kl. VIa, Michał Najda kl. Va, Damian Złoty kl. Va zajęli zespołowo I miejsce w XXVI edycji konkursu przyrodniczego przeznaczonego dla uczniów IV-VI szkół podstawowych leżących na terenie parku krajobrazowego i jego otuliny. Finał konkursu odbył się w warunkach obostrzeń epidemiologicznych, w formie online. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwali organizatorzy - Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Uczestnicy konkursu zmierzyli się w konkurencji polegającej na rozwiązywaniu testów  dotyczących walorów przyrodniczych, historycznych oraz kulturowych Szczecińskiego Parku Krajobrazowego. Wysoką wiedzą w konkurencji indywidualnej wykazali się uczniowie: Michał Najda, który zajął II miejsce oraz Pola Małecka - III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun Beata Zawadzka

 P1050496

16 listopada 2021r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Bajki i baśnie całego świata”. Celem konkursu było rozbudzenie twórczej aktywności i kreatywności dzieci oraz kształtowanie umiejętności wypowiadania się za pomocą różnych technik plastycznych. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę.  Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

klasa 1a:        1. miejsce - Zofia Szczykała

                         2. miejsce - Julia Meger

                         3. miejsce - Katarzyna Mordacz

klasy 2:           1. miejsce - Agata Dudzińska kl.2b

                         2. miejsce - Natan Szymański kl.2a  

                         3. miejsce -  Julia Górska kl.2b  i Blacharska Oliwia kl.2a

                                                                                                                  klasy 3:           1. miejsce - Amelia Rosińska 3b

                                                                                                                                           2. miejsce - Łucja Jurga 3a

                                                                                                                                           3. miejsce - Amelia Jaworska 3b

Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe. Wszystkim dzieciom dziękuję za udział w konkursie.

Opiekun Renata Kaczała

 P1050456

„Wokół symboli narodowych”

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie zaprosiło uczniów szkół podstawowych klas i 3 z województwa zachodniopomorskiego oraz części województwa lubuskiego do udziału w konkursie „Wokół symboli narodowych” z Kasztanką Marszałka Piłsudskiego w tle. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 15 tysięcy uczestników. Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do konkursu, aby wykazać się swoją ogromną wiedzą historyczną, a zarazem w ten sposób uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Poziom wiedzy uczestników najlepiej oddają zdobyte punkty. Maksymalna ilość punktów to 43. Serdeczne gratulacje przede wszystkim dla uczniów oraz rodziców i wychowawców klas 2a, 2b, 3a, 3b.

Wyniki:

I miejsce      Piotr Palus kl. 2a - 43 p.

II miejsce     Kacper Genszczak kl. 2b - 42 p.

III miejsce    Julia Górska kl. 2b - 41 p.

                      Dorota Żygadło kl. 3b - 41 p.

IV miejsce     Łucja Jurga kl. 3a - 40 p.

V miejsce      Mikołaj Błażejewski kl. 3a - 39 p.

                         Nikola Dabińska kl. 3b - 39 p.

Konkurs plastyczny „Piękno jest wokół nas” zorganizowany został w ramach obchodu Dni Godności, które w tym roku odbyły się pod hasłem: „Ratunku! Klimat się zmienia – zmień sposób myślenia”.

I miejsce zdobyła uczennica klasy Ib – Julia Górska

II miejsce zdobyła uczennica klasy IIa – Judyta Radtke

III miejsce zdobyła uczennica klasy IIa – Wioleta Bejnarowicz

Wyróżnienie zdobyli: uczennica klasy IIa – Wiktoria Mular i uczeń klasy Va – Mateusz Popiela

Serdecznie gratulujemy!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs były piękne i ciekawe. W barwny i oryginalny sposób ukazywały miejsce, w którym żyjemy, nasz malowniczy, pełny uroku świat.