Image2


Uczniowie klasy drugiej i klas trzecich naszej szkoły,  po raz kolejny  przystąpili do konkursu historycznego dla województw: zachodniopomorskiego i lubuskiego. Celem konkursu jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci znajomości historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą historyczną, a poziom wiedzy najlepiej oddają zdobyte punkty. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 46. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników z klas: 3a, 3b, 2a oraz gorące podziękowania za wsparcie dla rodziców.

Wyniki:
I   miejsce  Piotr Palus                            46p.  kl. 3a
II  miejsce  Kacper Genszczak               44p.  kl. 3b
III miejsce  Bartłomiej Łukianowicz      43p.  kl. 3a
IV miejsce  Antonina Podgórska           39p   kl. 3b
V  miejsce  Hanna Adamkowska           35p.  kl.2a

Opiekun konkursu Iwona Wernicka

 img 20221108 100323

 

Dnia 8 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Zawody naszych rodziców”. Konkurs był adresowany do uczniów klas I–III. Tegoroczny konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę. Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było trudne. Podczas oceny zwrócono uwagę na pomysłowość, zagospodarowanie przestrzeni i oryginalne ujęcie tematu.

LAUREACI KONKURSU

1 miejsce - Marcel Błażejczak – Ib

2 miejsce - Borys Baranowski – Ib

3 miejsce - Julia Polak -  IIa

Wyróżniono również prace Julii Górskiej z klasy IIIb, Piotra Piwowarczyka z klasy Ib i Marceliny Baranowskiej z klasy IIIb.

Opiekun konkursu R. Kaczała

 IMG20221026120341

 

Dnia 26 października 2022 roku dwudziestu jeden uczniów z klas 4,5,6 i 7 wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z matematyki „Leon” organizowanym przez Centrum Rozwoju Edukacji. Każdy z uczniów otrzymał test na swoim poziomie kształcenia. Należało wykonać od 25 do 27 zadań. Poprzez udział w konkursie sprawdzamy swoje wiadomości i umiejętności matematyczne, sprawdzamy swoje zachowanie w sytuacjach stresowych, które niewątpliwie wpływa na naszą pracę, przygotowujemy się do bezstresowego pisania egzaminu ósmoklasisty. Trzymamy kciuki za naszych uczniów. Mamy nadzieję na osiągnięcie sukcesu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Opiekun Aneta Hirt-Ratajczak

 biegi

 

05 października w zaprzyjaźnionej szkole w Löcknitz odbyły się zawody biegowe. Wśród startujących było także kilka innych szkół, więc rywalizacja była duża. Nasi uczniowie zdobyli wiele nagród w tym puchary za 1. miejsce i medale.

W gronie najlepszych znaleźli się uczniowie:

Mikołaj Błażejewski (kl.4) - 2 miejsce
Nikola Dabińska (kl.4) – 2 miejsce
Michał Łysik (kl.6) – 3 miejsce
Oskar Czudowski (kl.6) – 1 miejsce
Wiktor Wąchalski (kl.8) – 2 miejsce
Patrycja Dabińska (kl.8) – 1 miejsce

 

Podczas zawodów dopisała nam pogoda i niesamowita sportowa atmosfera.

 konkurs 11

 

Na początku września, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprosili uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Szczęśliwa rodzina bez uzależnień”,  zorganizowanym w ramach akcji „ Bawimy się na trzeźwo”, promującej aktywny tryb życia bez używek! Konkurs był skierowany do uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Zadanie  polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej formy wspólnego spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych, bez uzależnień.  Uczniowie  swoje dzieła tworzyli, wykorzystując  różnorodne technik plastyczne oraz wykazując się dużą kreatywnością. Zgromadzone prace zostały przekazane organizatorom, którzy wyłonili zwycięzców.

 

W kategorii klas I-III

I miejsce – Kacper Genszczak kl.IIIb  - nauczyciel prowadzący pani Iwona Wernicka

II miejsce – Marcelina Baranowska kl.IIIa – nauczycie prowadzący pani Artymida Bojanowska

III miejsce- Julia Górska kl.IIIb – nauczyciel prowadzący pani Iwona Wernicka

W Kategorii klas IV-VI

 I miejsce – Zuzanna Goździk kl.VIa

II miejsce – Hanna Smalira kl.Vb

III miejsce – Nadia Marczak kl.Va

W Kategorii klas VII-VIII

I miejsce – Julia Kukawka  kl.VIIa

II miejsce – Adam Froncalakl.VIIIa

III miejsce – Zuzanna Opalińska kl.VIIIb

W klasach IV-VIII uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Grażyny Rowińskiej.

Zwycięzcom gratulujemy!  Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

288669880 354639423465791 5833138666651721914 n

 

 

21 czerwca uczniowie klasy 3b pojechali na wycieczkę do kina Helios w Szczecinie na film Buzz Astral. Wstęp do kina był darmowy dzięki Radzie Rodziców, która ufundowała nagrodę. Film dostarczył nam wielu wrażeń i emocji, popcorn i cola smakowały wyśmienicie. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.