288669880 354639423465791 5833138666651721914 n

 

 

21 czerwca uczniowie klasy 3b pojechali na wycieczkę do kina Helios w Szczecinie na film Buzz Astral. Wstęp do kina był darmowy dzięki Radzie Rodziców, która ufundowała nagrodę. Film dostarczył nam wielu wrażeń i emocji, popcorn i cola smakowały wyśmienicie. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

 Konkurs wiedzy o Cystersach

 

W poniedziałek 30 maja br. odbył się szkolny konkurs historyczny „Wiedzy o Cystersach”. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas V –VIII. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o kulturze własnego regionu, zainteresowanie jego przeszłością  i dziedzictwem kulturowym. Przygotowany test wymagał od uczestników dużej wiedzy o zakonnikach, którzy setki lat temu przybyli do Kołbacza. Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych uzyskali:

Kategoria klasy V – VI

I miejsce Julia Tabaka klasa Va

II miejsce Lena Sękowska klasa Va

III miejsce Wiktor Szajewski klasa Va

Wyróżnienie: Emilia Iwanow klasa Va, Damian Złoty klasa Va

Kategoria klasy VII – VIII

I miejsce Malwina Kurowska klasa VIIIa

II miejsce Adam Froncala klasa VIIa

III miejsce Zuzanna Tarka klasa VIII a

Wyróżnienie: Nawrocka Wiktoria klasa VIIb, Patrycja Dabińska klasa VIIb

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!!!

Organizator Marlena Piwowarczyk

 warzywa

 

Minął kolejny rok uczestnictwa naszej szkoły w „Programie dla szkół”. Do naszej placówki dostarczane były owoce, warzywa oraz mleko i jego przetwory. Celem programu było promowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia i odżywiania, a dostawcą było Gospodarstwo Rolne Magdaleny Piekarz z Kamieńca. Podsumowując program w naszej szkole, jak co roku, zorganizowano konkurs plastyczny. Spośród wielu prac komisja wyłoniła zwycięzcę, a została nią uczennica z kl. 1a – Julia Polak. Drugie  miejsce zajęła Marcelina Baranowska z kl. 2a, trzecie miejsce przypadło Natanowi Szymańskiemu z kl. 2a. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

                                                                  Organizator: R. Kaczała

 konkurs matematyczny

Dnia 31 maja 2022r. odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich. Pierwszy etap konkursu został zrealizowany przez wychowawców bezpośrednio w klasach. W wyniku klasowych eliminacji zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy przeszli do drugiego etapu. Mali matematycy musieli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia na czas.

Wyniki konkursu:

1. miejsce Julia Górska i Kacper Genszczak

2. miejsce Agata Dudzińska

3. miejsce Piotr Palus i Bartłomiej Łukianowicz

4. miejsce Filip Goździk

5. miejsce Kamil Baryła

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.

Organizatorzy konkursu: Elżbieta Kryś, Iwona Wernicka

 Finał Lekturiady

6 czerwca 2022r. w sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbył się Wielki Finał konkursu „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”. Organizatorami przedsięwzięcia byli Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Dyrektor Książnicy Pomorskiej Lucjan Bąbolewski. Podczas Wielkiego Finału laureaci szkolnych eliminacji  konkursu zaprezentowali swoje umiejętności lektorskie. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 4b Hanna Jurga. Przedstawiła fragment utworu Ferenca Molnara „Chłopcy z Placu Broni” i otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Hani i zachęcamy wszystkich do czytania lektur.

Opiekun Renata Raszczuk

 

 

DSCF5459

 

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział  w konkursie  plastycznym pod hasłem  "O higienie wiedzę mam i o zdrowie swoje dbam" organizowanym przez  Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gryfinie.  Zadaniem uczestników  było przedstawienie w formie pracy plastycznej zasad higieny osobistej i zachowań zapobiegających narażeniu na czynniki chorobotwórcze tj. „Jakie zasady higieny stosować, żeby cieszyć się dobrym zdrowiem”. Odebranie nagrody odbyło się 18 maja w Gryfinie. Uczestnicy konkursu otrzymali upominki oraz zostali zaproszeni na zdrowy poczęstunek. Cieszymy się i gratulujemy wyróżnienia.  

Opiekun Renata Kaczała