20201217 201832baranowski 6a

 

18 grudnia 2020r. podsumowaliśmy wyniki kolejnej edycji konkursu językowego na najpiękniejszą kartkę świąteczną pisaną w języku niemieckim. Uczniowie przygotowali bardzo pomysłowe i oryginalne prace. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Konkurs przygotowali nauczyciele języka  niemieckiego.

 P1040850 Copy

 

6 listopada 2020 r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny pt. "Barwy jesieni", w którym udział wzięli uczniowie klas I - III. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni poprzez interpretację przyrody, uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody jesienią. Komisja w składzie: wicedyrektor Jolanta Ślęzak, pani  Ewa Przybysz i pani Krystyna Pietruszka oceniła pomysłowość prac oraz przyznała następujące miejsca : 

I miejsce -  Martyna Stachula kl. 2 b
II miejsce - Michał Błażejewski kl. 2a
III miejsce - Sebastian Mikulski kl. 2b
oraz wyróżniono prace ucznia z kl.3 a - Michała Kade. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców będą rozdane po powrocie uczniów do  szkoły.                                                                      
                                Organizator konkursu Renata Kaczała

mtg_gallery: 2020 09 Gala 02

„Unijne Bystrzaki z Kołbacza” finalistami konkursu „Cześć, Europo!”

Uczniowie z Zespołu Szkół w Kołbaczu w składzie: Karolina Cieślicka, Karol Lewandowski, Kacper Nowak pod opieką Anny Złotej i Marleny Piwowarczyk wzięli udział w II ogólnopolskim konkursie „Cześć, Europo!”.

Dnia 29 września odbyła się uroczysta gala finałowa on-line. Spośród 270 szkół z całej Polski zostało wyróżnionych siedem najlepszych zespołów. Nasze „Unijne Bystrzaki z Kołbacza” znalazły się wśród finalistów. Nagrodą główną jest wycieczka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie i zwiedzanie go z posłem Franciszkiem Sterczewskim oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Link do filmu (praca finałowa): https://drive.google.com/file/d/1LAaf9V26iDECehcHxP91_9jKqfy4c34z/view?usp=sharing
Link do gali online: https://www.youtube.com/watch?v=PmkV3r8WnQs

SZKOLNE RADY NA ODPADY

 .

Pod takim hasłem dla dzieci z Przedszkola "Jarzębinka" i uczniów Szkoły Podstawowej został zorganizowany konkurs.  Prawie przez cały rok szkolny 2019/2020 prowadzona była zbiórka aluminiowych puszek, które przekazano organizatorom konkursu. Dzieci świadomie włączyły się do akcji ochrony środowiska, prezentując postawę proekologiczną, jak również promowały ideę recyklingu. Zgodnie z regulaminem, zwyciężyli uczniowie, którzy zebrali największą liczbę puszek. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych: przedszkole, klasy 1-3 oraz klasy 4-8 szkoły podstawowej. Po rozstrzygnięciu konkursu zwycięzcami zostali:

Przedszkole

              I miejsce           Zofia Baranowska 5-latki

              II miejsce          Maria Smalira 5-latki

              III miejsce         Oliwia Blacharska kl. 0 a

Klasy 1-3

              I miejsce           Kacper Duda kl. 3 a

              II miejsce          Maciej Szczepaniak kl. 2 b

              III miejsce         Hanna Smalira kl. 2 b

              wyróżnienie     Judyta Radtka kl. 1 a

              wyróżnienie     Maria Gawrońska kl. 1 a

klasy 4-8

              I miejsce           Kornelia Bichta kl. 4 a

              II miejsce          Laura Pogorzelska kl. 5 b

              III miejsce         Maja Bąbel kl. 4 a

Gratulujemy zwycięzcom!

Dyplomy i nagrody wręczone zostaną w dniu zakończenia roku szkolnego.

 Organizatorzy: Małgorzata Dąbrowska, Urszula Smela

Kolejny sukces !

Miło poinformować, że w trudnym okresie pandemii zespół uczniów w składzie: Agata Flis, Katarzyna Sufin, Karolina Cieślicka, Jan Borowiak zajęli III miejsce zespołowo w konkursie wojewódzkim - POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI - XIX edycja.

Konkurs miał formę online i realizowany był za pomocą aktywnego formularza, a zorganizował go Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Gratulujemy uczestnikom, życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun B. Zawadzka

. kuratorium

FINALIŚCI

WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO

Z BIOLOGII

KATARZYNA SUFIN - kl. VIIIa oraz JAN BOROWIAK - kl. VIIIb finalistami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Opiekun- pani Beata Zawadzka