28 lutego odbył się apel profilaktyczny w związku z ewentualnym zagrożeniem koronawirusa. Uczniowie i pracownicy otrzymali instrukcję postępowania zalecaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa. Zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej Dyrektor Zespołu Szkół w Kołbaczu apeluje do państwa, abyście nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły. W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola lub szkoły rodzicowi dziecka do 8 r.ż. należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. A ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U.2017, poz. 1368).

 2020 02 gry 01

 

Gry rozwijają kreatywność, logiczne myślenie, umiejętność liczenia oraz współpracę. Aby kształcić te umiejętności, zorganizowaliśmy przedszkolne rozgrywki. Każda z grup wykonała bardzo ciekawe "planszówki" i zaprezentowała je rówieśnikom.

W zajęciach uczestniczyła pani wicedyrektor Renata Raszczuk.

 2020 02 26 koncert edukacyjny 02
 

25 lutego po raz kolejny nasze przedszkole odwiedzili artyści z Agencji Artystycznej "Pro Musica". Zaprezentowali  program pt. ''Na herbatce u wodnika".  Dzieci  poznały wygląd i brzmienie gitary i ksylofonu.Wysłuchały też ciekawej opowieści o zaczarowanej studni i mieszkającym w niej wodniku.

 2020 02 07 cukierki 01

 

05.02.2020r. grupy zerowe uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych pt. ,,Cukierki”. Spotkanie było oparte na bajce Agnieszki Grzelak o tym samym tytule. W trakcie zajęć przestrzegano dzieci przed kontaktami z osobami nieznajomymi, a także pokazano, jak pracownicy przedszkola i szkoły mogą im pomóc w trudnych sytuacjach.

P2040689 02 06 2020

 

Powszechnie wiadomo, iż dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem jej zaspokajania są zabawy o charakterze badawczym. Dlatego przedszkolaki prowadziły eksperymenty z wodą. Odkrywały jej właściwości, wykonując doświadczenia i świetnie się przy tym bawiąc.

 

 bal 04

 

Bal karnawałowy to dla dzieci dzień niezwykły, długo wyczekiwany. Dostarcza im wielu ekscytujących przeżyć i radości. 28 stycznia odbył się w przedszkolu. Tego dnia pojawiło się tu mnóstwo barwnych postaci: rycerzy, księżniczek, wróżek, policjantów, strażaków, żołnierzy, robotów, Spider-Manów. Nie sposób wymienić wszystkich! Zaproszony DJ zachęcał do tańca oraz zabaw. Wszyscy świetnie się bawili! A kolejny bal już za rok