2019 11 przedszkole 02

Nasze przedszkole obchodziło 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji wszystkie dzieci i ich panie uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. Głównym celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego jego kultury i tradycji oraz poszanowania symboli narodowych naszego kraju. Dzieci przyszły ubrane w odświętny, galowy strój. Z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony. Na zajęciach wykonały prace plastyczne przedstawiające godło Polski, które ozdobiło przedszkolne tablice wystawowe. Udaliśmy się również na przemarsz z flagami ulicami Kołbacza. Uczestniczyliśmy w uroczystym apelu na hali sportowej. Przedszkolaki obejrzały zaprezentowany tam program artystyczny oraz odśpiewały hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

2019 10 zabawy mat 07
W piątek 25 października  cały dzień poświęcony był zabawom matematycznym. Wszystkie grupy przedszkolne poznwawały i utrwalały figury geometryczne (kwadrat, koło, trójkąt oraz prostokąt). Dzieci osłuchiwały się z piosenką "Figury geometreyczne", która bardzo szybko wpadła w ucho wszystkim przedszkolakom. Sortowaliśmy figury, określaliśmy ich kształt, kolor, wielkość. Przeliczaliśmy elementy i porównywaliśmy, których jest więcej. Na koniec zajęć wykonaliśmy prace plastyczne z użyciem figur. Pomysłów było bardzo dużo, dzieci tworzyły roboty, latawce, taczki. Prace zdobią przedszkolne tablice.

PA230379 10 23 2019

 

Dnia 23 października odbył się koncert bajkowy pt." Melodia, która Kraków uratowała". Podczas koncertu dzieci wysłuchały ciekawej bajkowej opowieści oraz miały okazję poznać budowę i brzmienie różnych instrumentów. Tym razem zapoznane zostały z trąbką, pianinem i drzewem deszczu. Miały okazję również zobaczyć krakowskie stroje ludowe , w których wystąpili muzycy.

2019 10 23 pkp przedszkole 07

Dnia 17 października 2019 r. w Przedszkolu „Jarzębinka” odbyło się spotkanie z pracownikami PKP Polskie Linie Kolejowe. Tematem prelekcji był „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”. Celem natomiast kształtowania świadomości w zakresie bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych. Dzieci poznały zasady ruchu oraz zasady właściwego postępowania na przejazdach. Uczyły się bezpiecznego zachowania, zapoznały się także ze znaczeniem znaków ustawionych przy przejazdach. W trakcie spotkania obejrzały film edukacyjny i prezentację multimedialną. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kolorowanki, które poprzez zabawę pozwolą pogłębić i utrwalić zdobytą wiedzę oraz przypinaną odznakę.

2019 10 11 policja 09

 

„Bezpieczna droga do domu”, „Nie ufaj obcym” pod takim hasłem 10 października odbyło się spotkanie z policjantami z komendy Miejskiej Policji z Gryfina. Zaproszeni przez panią Anię funkcjonariusze przyjechali do przedszkolaków i opowiedzieli o zachowaniach ryzykownych, niewłaściwych oraz niebezpiecznych dla dzieci.  Omówione zostały również zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni. Obejrzeliśmy ciekawą bajkę „Sierżant Panda”, którą omówił pan Hubert.  Wysłuchaliśmy czytanej bajki przez panią Asię. Na koniec spotkania otrzymaliśmy kolorowe odblaski. Dzieci w ramach podziękowania przygotowały laurki oraz podarowały słodki upominek miłym gościom. To była ważna i pouczająca dla nas lekcja!

2019 10 02 Desktop 01Lubimy jabłuszka i słodziutkie gruszki

na śliwki jesteśmy wielkie łakomczuszki.

Marchewkę chrupiemy jak małe zajączki,

pomidory też zjadamy, gdy nam wpadną w rączki.

Ostatnie dwa dni w grupie 4 latków upłynęły na poznawaniu owoców i warzyw. Dzieci w ramach zajęć miały okazję obejrzeć teatrzyk sylwet pt. „Na straganie” J. Brzechwy. Uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce i warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Dzieciom bardzo podobały się zagadki dotykowe, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa po dotyku. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne oraz degustacja.