IMG 20240321 103816 1

21 marca 2024 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy - powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały kwiaty i opaski na głowę z emblematem wiosennych owadów. Z ogromną radością uczestniczyły w wiosennych zabawach ruchowych. Kiedy wszystko było już gotowe, ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…!, Witaj Wiosno! Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.

Opiekun Urszula Smela

. przedszkola

Praca.pl rusza z konkursem dla przedszkoli, w którym chcemy poznać jakie są umiejętności plastyczne przedszkolaków i dowiedzieć się jaką pracę chcieliby wykonywać w przyszłości? Jakie są ich marzenia?

Jak wziąć udział w konkursie?
Wystarczy przesłać zdjęcie pracy wykonanej przez przedszkolaka i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Bardzo ważne jest również przesłanie zgody opiekuna prawnego na udział dziecka w konkursie oraz upoważnienie do korzystania z pracy plastycznej (licencji). Konkurs wygra praca, która będzie najbardziej pomysłowa oraz zgodna z tematyką. Zapraszamy do wzięcia udziału!

. dkp

Opiekun Urszula Smela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Image2

 

W przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci z przedstawicielem ciekawego zawodu. Przyszła do nas mama Sebastiana. Pani Ada pracuje jako trener sportowy. Prowadzi zajęcia z najmłodszymi dziećmi z klubu GKS w Kołbaczu.

 Anna Wąchalska

.  rekrutacja 03

                                            ZAPISY DZIECI DO PRZEDSZKOLA        

 

   Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Stare Czarnowo i Regulaminem rekrutacji

Zarządzenie nr 12.2024    

od 04 marca 2024r. odbywa się rekrutacja dzieci do Przedszkola ,,Jarzębinka” w Kołbaczu. Rodzice dzieci aktualnie uczęszczających do przedszkola składają ,,Deklarację o kontynuowanie wychowania przedszkolnego”

Rodzice dzieci ubiegających się o umieszczenie dziecka w przedszkolu na rok szkolny 2024/2025  składają ,,Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola”

Wszystkie sześciolatki obejmuje obowiązek szkolny i rodzice również wypełniają  i składają wnioski do kl.0

terminarz przedszkole

  Regulamin, deklarację i wnioski do  pobrania na stronie internetowej

(zakładka: ”Przedszkole” - Rekrutacja) lub poniżej.

 W sytuacjach wyjątkowych  można pobrać z sekretariatu Zespołu Szkół w Kołbaczu.

regulamin       oświadczenie woli    deklaracja       wniosek      wniosek kl.0

. 001