2020 12 mikolajki 01

 

Inne niż w poprzednich latach, ale również radosne, odbyły się w przedszkolu Mikołajki. Dzieci napisały listy oraz wykonały czapeczki Mikołajkowe. Mimo ograniczeń epidemicznych było bardzo radośnie. 

 

 2020 11 dzien misia 02

 

 

25 listopada, jak co roku, obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Mimo wielu ograniczeń wynikających z pandemii, dzieci bawiły się świetnie. W czasie wspólnych zabaw towarzyszył im miś. Dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą ich ulubionego misia.

 2020 11 prawa dziecka 03

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu przedszkolaki obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną oraz poznały swoje prawa, a także obowiązki. Wspólnie wykonały plakaty i otrzymały kolorowe odznaki.

 IMG20201105090746

 

Jesienna matematyka – pod takim hasłem odbyły się zajęcia w przedszkolu „Jarzębinka”. Dzieci segregowały dary jesieni, liczyły, tworzyły zbiory. Dzieci z grupy Misiów rzucały do celu kasztanami oraz stworzyły szal „Pani Jesieni”. Grupa Muchomorków oraz Skrzatów przeliczała dary w zakresie do 10, segregowała według wielkości, kształtu, koloru. Wykorzystywała cyfry do oznaczania zbiorów, dodawały oraz odejmowały. Dzieci z grupy Jeżyków wskazywały najliczniejsze oraz najmniej liczne zbiory, wykorzystywały do tego celu znak graficzny oraz tworzyły rymy. Przedszkolaki z grupy Wiewiórek odczytały list od pani „Jesieni” oraz układały rozmaite figury geometryczne.

 2020 11 zabawy badawcze 01

04 listopada w przedszkolu w grupach zerowych odbyły się zajęcia badawcze z wykorzystaniem wody. Rozpoczęły się od pogadanki na temat wody - jaki ma kolor, smak, czy zawsze wygląda tak samo, czy jest płynem. Następnie przystąpiliśmy do eksperymentów. Dzieci przelewały wodę z kubków do słoika, obserwowały parę wodną. Dzięki eksperymentom dzieci poznały trzy stany skupienia wody: stały, ciekły i gazowy. Zajęcia bardzo zaciekawiły dzieci, bardzo chętnie w nich uczestniczyły.

 PA230961 Copy

 

W październiku odbył się cykl zajęć nawiązujących do ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa kolejowego. Propagowane były zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego, a także podczas poruszania się na obszarach stacji, przystanków i przejazdów kolejowych. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wiele istotnych i ciekawych informacji, wykorzystany został bogaty zasób materiałów edukacyjnych oraz odbyło się wiele interesujących gier i zabaw.