straz

 

28.09.2023 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Celem spotkania było poznanie ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaka oraz kształtowanie świadomości znaczenia  tego zawodu. Wizyta w remizie strażackiej sprawiła dzieciom wiele radości.

 Anna Sufin

. 758FC291 5A5B 4263 8C77 ED2D9C1F6FC9

 DSC02978

 

23 września w Kołbaczu odbył się festyn rodzinny „Bawimy się na trzeźwo” organizatorem był  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Czarnowie.  Jedną z atrakcji był występ dzieci z przedszkola „Jarzębinka" w Kołbaczu.

 IMG20230920113035

 

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, tańców przy ulubionych przebojach muzycznych dla dzieci.  Na dworze czekały uwielbiane przez dzieci dmuchane zamki. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. W salach czekał słodki poczęstunek, a rada rodziców obdarowała przedszkolaków słodkościami. Dzieci otrzymały również dyplomy. Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

Anna Wąchalska

 Image1

 

15 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich umiejętności i talentów. Podczas ciekawych zabaw ruchowych i plastycznych, dzieci mogły odkryć swoje mocne strony i pobudzić wyobraźnię, a motywem przewodnim wszystkich zajęć była kropka. W tym dniu każdy czuł się wyróżniony i ważny.

Urszula Smela

. witajszkolo

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

odbędzie się 4 września 2023 roku

Przebieg uroczystości

800 – msza św. w kościele NSPJ w Kołbaczu

900 – uroczysty apel w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kołbaczu

Uczniów obowiązuje strój galowy:

– biała bluzka/biała koszula

– spódnica /spodnie w kolorze czarnym lub granatowym

4 września świetlica czynna od godziny 630 do 1530

Po uroczystym apelu uczniowie udają się wraz z wychowawcami do klas. 

Zajęcia dla dzieci przedszkolnych od 4.09.2023

Przywozy 04.09.2023r. według dotychczasowego rozkładu. Odjazd 1015 Kolejne dni według dotychczasowego rozkladu jazdy.