2020 10 zabawy badawcze 01

 

W czwartek 22.10.2020r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci pod opieką pań wykonały eksperymenty z balonami. Przedszkolaki do doświadczeń wykorzystały kolorowe balony, zrobiły między innymi: "fruwający pierścień", "samopompujący balon", wspólnie naelektryzowały balonik, który "zaczepiał włosy", a także napędziły samochodzik napompowanym balonem. Sprawdziły, czy taśma uchroni balon przed przekłuciem szpilką oraz obserwowały, czy balon z monetą w środku, potrafi wydawać dźwięk. Dzień zakończył się wspólną zabawą z balonami. 

 2020 10 1 05
 

Muchomorki i Skrzaty, czyli dzieci z zerówek wykonywały jesienny stroik „Sowę". Wykorzystały do tego różne dary jesieni: kasztany, żołędzie, szyszki i orzechy. Zajęcia rozpoczęły się od przeliczania i klasyfikowania darów jesieni. Dzieci dotykiem z zasłoniętymi oczami podawały nazwy i określały kształt kasztanów, żołędzi, szyszek i orzechów. Następnie wykonały piękne, jesienne stroiki.

 PA020884 Copy

2 października dzieci z grupy "0'' pogłębiały swoją wiedzę na temat warzyw. Nazywały poszczególne warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, segregowały według  wskazanych cech. Odczytywały globalnie nazwę każdego warzywa oraz nazywały wykonywane w ogrodzie czynności. Wiedziały o tym, że warzywa są skarbnicą składników odżywczych, mineralnych i witamin. Po takiej lekcji zabrały się do przygotowywania szaszłyków z przyniesionych wcześniej warzyw. Z dużym zaangażowaniem dzieci kroiły warzywa na kawałeczki, po czym nabijały je na patyczki. W ten sposób powstały kolorowe, witaminowe szaszłyki.

 P9300868

 

30 września obchodziliśmy bardzo miły dzień -„Dzień Chłopaka”. Wszyscy chłopcy zostali obdarowani upominkami od dziewczynek. Były to laurki, dyplomy, słodkości a nawet piłki dmuchane. Odwiedziły nas starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego i poczęstowały cukierkami. Dziewczynki zaśpiewały nam „Sto lat” oraz życzyły wspaniałego dnia. Był to dzień inny niż wszystkie.

 P9230855

 

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu w dniu 23.09.2020r.  zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i dzieci z budynku przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań  w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej i zorganizowanej. W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki i personel obecny w budynku przedszkola. Na umówiony sygnał dźwiękowy, zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi i udali się na umówione miejsce zbiórki. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

 IMG20200921095017

Święto  Przedszkola – Dzień Jarzębinki

21 września obchodziliśmy Dzień „Jarzębinki”, czyli święto naszego przedszkola. Było to podwójne święto, ponieważ tego dnia, obchodzony jest również „Dzień Przedszkolaka”. W tym dniu  dominował czerwony kolor, zarówno w ubiorze dzieci i nauczycielek, jak i w dekoracji przedszkola. Każda grupa obchodziła święto w swojej sali, gdzie czekały na dzieci przygotowane wcześniej zabawy i atrakcje - zagadki jesienne, rzut do celu, liczenie jarzębiny, wyklejanie koszyczków z akcentem jesiennym  oraz wiele innych ciekawych konkurencji. Po skończonych zabawach „Skrzaty” oraz „Muchomorki”, czyli grupy zerowe,  udały się do szkoły na spotkanie z panią dyrektor Bogumiłą Zawadą  i wicedyrektor Jolantą Ślęzak. Dzieci zaśpiewały piosenkę „My jesteśmy jarzębinki” i wyrecytowały jarzębinowy wierszyk. Następnie idąc ulicami Kołbacza napotkanym mieszkańcom wręczały własnoręcznie wykonane koszyczki z jarzębiną. Dzieci z okazji Dnia Przedszkolaka otrzymały pamiątkowe medale  oraz opaski z jarzębinowym akcentem. To był dla wszystkich  miły,  pełen wrażeń dzień