20190618 105136 06 24 2019

 

18 .06 2019r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, w której uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Podczas uroczystości, grupy młodsze 3,4 i 5 latki pożegnały starszaków wierszykami, piosenkami oraz kwiatami. Najstarsze grupy opuszczając mury przedszkola podziękowały Dyrekcji oraz wszystkim pracownikom. Przygotowały w tym celu okolicznościowe wierszyki, piosenkę oraz taniec. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy ukończenia przedszkola i życzyła miłych i słonecznych wakacji

 

12 czerwca w Domu Kultury w Kobylance odbył się IX Przegląd Piosenki Przedszkolnej. Udział w przeglądzie wzięła dziewczynka z najstarszej grupy -  Martynka, która zaprezentowała swoje niezwykłe umiejętności taneczne. Wykonała taniec do muzyki z filmu „Kraina Lodu”. Nagrodzona wielkimi brawami, oraz Oskarem wspaniale reprezentowała nasze przedszkole. Dziękujemy i życzymy Martynce dalszych sukcesów.

.

2019 06 15 koncert 01

 

14 czerwca dzieci z naszego przedszkola gościły artystów z Agencji Artystycznej „Pro Musica”, którzy przyjechali do nas z koncertem „Cygańskie bajanie, cygańskie muzykowanie". Opowiadaniu towarzyszyła gra na gitarze i saksofonie. Dzieci mogły bliżej poznać te instrumenty, ich budowę i brzmienie. Przedstawienie miało formę bajki opowiadanej przez aktora, ilustrowanej muzyką. Dla wszystkich dzieci była to świetna zabawa połączona z nauką. To był niestety ostatni koncert w tym roku przedszkolnym.

10 czerwca dzieci 5 i 6 letnie z naszego przedszkola wyjechały do Pyrzyc na przedstawienie pt. „Dwa skrzaty, dwa światy”. Bajka o przyjaźni bardzo zainteresowała dzieci, głównie dzięki aktywnemu uczestnictwu w akcji. Dzieci pomogły odnaleźć skrzata oraz przekonały głównych bohaterów, że nie wygląd jest ważny, ale to, co mamy w swoim sercu.

starszaki2019 06 14 starszaki w szkole 03

 

Wkrótce wakacje, a po nich nowy rok szkolny. Pierwsze dni w szkole są bardzo ważne w życiu każdego dziecka. W celu lepszej adaptacji do nowego otoczenia, odbyła się wycieczka starszaków do budynku szkolnego. Dzieci poznały pracowników oraz pomieszczenia szkolne. Odwiedziły gabinet Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor gdzie zostały bardzo mile powitane i obdarowane drobnymi upominkami. Dowiedziały się jaką rolę w szkole pełni Pani pedagog i pielęgniarka. Odwiedziły również świetlicę oraz klasę, w której uczą się dzieci. Miały możliwość poznać swoje przyszłe Panie. Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie i do zobaczenia 1 września.