2020 02 07 cukierki 01

 

05.02.2020r. grupy zerowe uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych pt. ,,Cukierki”. Spotkanie było oparte na bajce Agnieszki Grzelak o tym samym tytule. W trakcie zajęć przestrzegano dzieci przed kontaktami z osobami nieznajomymi, a także pokazano, jak pracownicy przedszkola i szkoły mogą im pomóc w trudnych sytuacjach.

P2040689 02 06 2020

 

Powszechnie wiadomo, iż dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem jej zaspokajania są zabawy o charakterze badawczym. Dlatego przedszkolaki prowadziły eksperymenty z wodą. Odkrywały jej właściwości, wykonując doświadczenia i świetnie się przy tym bawiąc.

 

 bal 04

 

Bal karnawałowy to dla dzieci dzień niezwykły, długo wyczekiwany. Dostarcza im wielu ekscytujących przeżyć i radości. 28 stycznia odbył się w przedszkolu. Tego dnia pojawiło się tu mnóstwo barwnych postaci: rycerzy, księżniczek, wróżek, policjantów, strażaków, żołnierzy, robotów, Spider-Manów. Nie sposób wymienić wszystkich! Zaproszony DJ zachęcał do tańca oraz zabaw. Wszyscy świetnie się bawili! A kolejny bal już za rok

 bajkowy 01

 

30 stycznia w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert bajkowy O śpiącej królewnie i karnawałowych zagadkach. Dzieci wysłuchały interesującej i humorystycznej opowieści o złej czarownicy Dysharmonii, która swoimi czarami sprawiła, że księżniczka Anabel zapadła w głęboki sen. Oprócz ciekawej historii poznały również brzmienie i budowę takich instrumentów jak: klarnet, puzon, flet.

 01 27 2020

 

21 stycznia w najmłodszej grupie w naszym przedszkolu odbyła się bardzo ważna uroczystość, na którą czekały wszystkie przedszkolaki – Dzień Babci i Dziadka. Po części artystycznej i wspólnych zabawach dzieci zaprosiły gości na słodki poczęstunek oraz wręczyły przygotowane prezenty. Uśmiechnięte buzie wnucząt, rozpromienione twarze babć i dziadków, to najlepsze podsumowanie tego szczególnego dnia.

01 27 2020

24 stycznia wszystkie przedszkolaki poznawały największe jeziora w Polsce (Śniardwy, Mamry, Łebsko, Dąbie), rozwiązywały zagadki o Mazurach oraz miejscach i rzeczach charakterystycznych dla tej pięknej krainy. Zrobiły również łódki metodą origami. Potem odbył się  konkurs na najpiękniejszą pracę.