Nowy folder 01

 

Poniedziałek 20 maja br. był bardzo ciekawym dniem. Na początku, przedszkolaki udały się do stołówki, aby wysłuchać majowego koncertu bajkowego, pt. "Cygańskie bajanie, cygańskie muzykowanie". Podczas koncertu wybraliśmy się w podróż w głąb magicznego lustra, gdzie spotkaliśmy Shrek'a, złą czarownicę oraz zaczarowany strumyk. Artyści zagrali na znanych nam już z wcześniejszych spotkań instrumentach - saksofonie oraz gitarze elektrycznej. W drugiej części, odbyły się zajęcia z cyklu "Sławni Polacy", tym razem przybliżyliśmy sobie sylwetkę Papieża Jana Pawła II.

P5170150 05 20 2019

 

W piątek 17 maja br. przedszkole odwiedziła nauczycielka edb p. Ewa Mular wraz z naszymi starszymi kolegami ze szkoły. Zaprezentowali przedszkolakom, jak należy udzielać pierwszej pomocy zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uważnie wysłuchaliśmy wskazówek, co należy zrobić w razie krwotoku z nosa, oparzeń czy złamań. Dzieci miały okazję zobaczyć prezentację na "fantomach", jak poprawnie powinno się wykonać reanimację. Na koniec wszyscy przypomnieliśmy sobie ważne numery alarmowe.

 teatr lalek

 

Dzisiejszego dnia, przedszkolaki wybrały się do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Spektakl, na który się wybraliśmy „Kiedy zakwitnie margerytka", to urzekająca opowieść o sile i znaczeniu przyjaźni. Po spektaklu wszyscy mogliśmy wejść za kulisy i poznać tajemnice aktorstwa. Za pomoc w zorganizowaniu tak ciekawej wycieczki po teatrze, dziękujemy tacie Filipa, panu Tomaszowi.

pleciuga

 

9 maja odbył się wyjazd najstarszych grup do Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. Spektakl pt.,, Pinokio” to niezwykła historia drewnianego pajacyka, który miał jedno wielkie marzenie: stać się prawdziwym chłopcem. Dzieci z zapartym tchem obserwowały zmagania pajacyka, na którego zewsząd czyhały pokusy. Marzenie pajacyka w końcu się spełniło i mógł wspólnie z Dżepetto wieść szczęśliwe życie.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Kołbaczu

informuje, że ze względu na trwający strajk zajęcia opiekuńcze w przedszkolu „Jarzębinka” w dniach 18.04.2019r. - 19.04.2019r. i 23.04.2019r. odbywać się będą w godzinach od 7.00 – 15.00 dla dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić opieki.

Dojazd i odbiór dzieci przez rodziców we własnym zakresie.