20221028 104154

 

Sukces naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Historyczno - Plastycznym „Ku Niepodległej – polska droga do wolności 1795 – 1918”.

W listopadzie tego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Plastycznym, pt.: „Ku Niepodległej – polska droga do wolności 1795 – 1918”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu było przede wszystkim kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, jak również rozwijanie świadomej postawy patriotycznej i obywatelskiej, a także kształtowanie postaw szacunku do przeszłości i symboli narodowych oraz chronienie przez zapomnieniem zdarzeń i ludzi, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby wziąć udział w Konkursie należało przedstawić dowolną techniką: symbol narodowy, wizerunek jednego z wielu bohaterów walk o wolność i niepodległość Polski od 1795 r. do 1918 r. lub ważny historycznie moment dotyczący walk o niepodległość.

Do dnia 02 listopada wpłynęło blisko 200 prac z całego województwa. W dniu 07 listopada 2022 roku specjalnie powołana Komisja wyłoniła zwycięzców biorąc pod uwagę: zgodność treści pracy z tematem konkursu, innowacyjność i kreatywność w podejściu do tematu oraz ogólne wrażenie estetyczne, staranność wykonania, jak również przestrzeganie wytycznych zawartych w regulaminie dokonała oceny nadesłanych prac. Z  ogromną satysfakcją informujemy, że prace uczniów naszej szkoły w dwóch kategoriach tematycznych, zostały ocenione bardzo wysoko zajmując tym samym I i II miejsce.

Kategoria- BOHATER WALK O WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI

 Przedział wiekowy - KLASY 4-6

I MIEJSCEZuzanna Goździk klasa VI b – Zespół Szkół w Kołbaczu

Kategoria-WYDARZENIE HISTORYCZNE DOTYCZĄCE WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ

Przedział wiekowy-  KLASY 4-6

II MIEJSCEMatylda Kotwicka klasa VI b – Zespół Szkół w Kołbaczu

Uczennicom gratulujemy! Życzymy również  sukcesów  w kolejnych konkursach.

Uczniowie swoje prace plastyczne wykonywali podczas zajęć Szkolnego Koła Plastycznego  pod kierunkiem Pani Grażyny Rowińskiej.

 P1040876

 

Dnia 16 grudnia 2020r. w Zespole Szkół w Kołbaczu rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny o tematyce patriotycznej „Mój Obraz Niepodległej”. Celem konkursu było podtrzymanie tradycji narodowych, pielęgnowanie patriotyzmu oraz wyrabianie poczucia wrażliwości estetycznej. Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie, napłynęło wiele ciekawych prac. Komisja dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, estetykę wykonania, oryginalność, samodzielność wykonania.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „ Mój Obraz Niepodległej”.

Opiekun świetlicy szkolnej i Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Mój Obraz Niepodległej”.

Cel konkursu:

- podtrzymywanie tradycji narodowych;

- pielęgnowanie patriotyzmu;

- wyrabianie poczucia wrażliwości estetycznej.

Praca formatu: A3 (kartka dużego bloku)

Technika wykonania: Dopuszczalne jest wykorzystanie różnorodnych środków, np. rysunku, malarstwa, zdjęć, collage-u, grafiki komputerowej.

Pracę drogą elektroniczną na podany email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do wychowawcy świetlicy pani Anny Dwornik należy przesłać w formie zdjęcia pracy konkursowej do dnia 22.11.2020r.

Wyniki konkursu na stronie szkoły - 27.11.2020r.

Wykonane prace konkursowe prosimy zachować, zostaną one zebrane po powrocie uczniów do szkoły. Prace pokonkursowe utworzą galerię.