Image5

 

19 grudnia 2023 roku nastąpiło podsumowanie konkursu na „Najładniejszą dekorację świąteczną sali lekcyjnej”. Celem konkursu było: uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne, motywowanie do dbałości o swoje miejsce pracy oraz stworzenie przyjemnej, świątecznej atmosfery w szkole. Sale oceniała komisja w czteroosobowym składzie: przedstawiciele Rady Rodziców, przewodnicząca SU i nauczyciel niebędący wychowawcą. Oceniano dekorację sal w pięciu kategoriach: samodzielność wykonania ozdób, pomysłowość, wkład pracy, estetyka wykonania, oddanie atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

Wyniki konkursu:

W kategorii klas 1 – 3              klasa 1b

W kategorii klas 4 – 8             klasa 8a

Wręczenie słodkiej nagrody dla dwóch zwycięskich klas nastąpi 21 grudnia 2023 r. Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok!

                                                                Opiekun SU M. Piwowarczyk, Przewodnicząca RR M. Żygadło

. kiermasz

 dzien zyczliwosci

W dniach 20 – 25 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień życzliwości i pozdrowień”. Celem akcji było promowanie życzliwości i kultury osobistej na co dzień. W ramach działań zorganizowano: pocztę Życzliwości pod hasłem „Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego!”. Każdy z uczniów mógł napisać miłe słowo do kolegów i koleżanek, dla pracowników szkoły. Każda klasa na godzinie wychowawczej przygotowywała hasła związane z życzliwością i tolerancją oraz emotki z uśmiechniętymi buźkami. Ponadto braliśmy udział w zabawie „Cichy, życzliwy przyjaciel”, przeprowadzonej przez szkolnego psychologa. 21 listopada wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na żółto  lub z żółtym emblematem ubioru.  Tydzień upłynął nam w miłej i serdecznej atmosferze,  propagując uprzejmość i życzliwość na co dzień.

Opiekun SU Marlena Piwowarczyk

 Image7

 

Czwartek w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana nasza szkoła zamieniła się w miejsce czarów i magii. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wróżby dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu nasz korytarz zmienił się w „salę wróżb”, w której uczniowie mogli dowiedzieć się, co ich czeka w przyszłości. Słodką atrakcją i ciekawym pomysłem na ten dzień była sprzedaż ciasteczek z wróżbą, prowadzona przez Radę Rodziców we współpracy z SU. Udało się sprzedać 250 sztuk ciastek. W każdym z nich można było znaleźć przepowiednię lub złotą myśl. Kolejna okazja do szaleństw już w karnawale.

Opiekun SU M. Piwowarczyk

 

. BohaterON grafika

Nasza szkoła, po raz kolejny, bierze udział w ogólnopolskiej akcji upamiętniającej uczestników Postania Warszawskiego. Podczas lekcji historii, języka polskiego pogłębiamy wiedzę historyczną, ale również kształtujemy postawy patriotyczne młodego pokolenia. Dodatkowo, w ramach projektu zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do umieszczania na stronie „Dumni z Powstańców” pamiątkowych wpisów z indywidualnymi życzeniami dla uczestników walk w 1944 roku. Dumni z Powstańców – wpis, to nowe wirtualne miejsce pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

Strona https://wpis.dumnizpowstancow.pl/dodaj-wpis pozwala każdemu użytkownikowi na dodanie własnych treści: tekstu, zdjęcia lub nagrania wideo. Każdy indywidualny wpis to cegiełki w budowaniu narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju. Pokażmy, że jesteśmy z dumni z Powstańców Warszawskich.

Opiekun SU Marlena Piwowarczyk

. Święto Dyni ogłoszenie