cegiełka1 złSzkolny Klub Wolontariusza oraz Rada Rodziców zapraszają do udziału w akcji „Adopcja na odległość”, której celem jest zebranie funduszy na kontynuację edukacji dziewczynki z Kenii, Zipporah Kariungi. Roczny koszt nauki dziecka w szkole podstawowej (mundurek, przybory szkolne, jeden posiłek w ciągu dnia) to jak dotąd ok 100 $. Dlatego w dniach 13-17 grudnia 2021r. wolontariusze będą sprzedawać cegiełki charytatywne o nominałach 1 zł, 2 zł i 5 zł. Serdecznie zapraszamy przedszkolaków, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły  do wsparcia tej szlachetnej akcji.

Dziękujemy za okazane serce!

 002

 Zbiórka dla zwierząt plakat na stronę

Wolontariat i Samorząd Uczniowski zwracają się do wszystkich uczniów z prośbą  o pomoc w zbiórce karmy i akcesoriów dla zwierząt, które trafią do „Schroniska dla bezdomnych zwierząt” w Choszcznie.

Zwierzaki czekają na:

- suchą i mokrą karmę,

- obroże,

- koce / ręczniki,

- środki na pchły,

- zabawki,

- szczotki / grzebienie.

Akcja trwa do 27 listopada 2021r.   Prosimy o przynoszenie darów do sali 102. Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie.

 góra grosza

Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza zaprasza wszystkich do udziału w akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XXII edycji akcji jest Towarzystwo Nasz Dom. Celem przedsięwzięcia jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom z domów dziecka oraz rodzin zastępczych.

Akcja trwa od listopada do 31.12.2021 roku. Zbieramy nominały od 1 gr do 5 zł. Uczniowie z SU i Wolontariatu będą odwiedzać klasy i zbierać monety do skarbonki, a na holu szkoły zostanie ustawiona puszka, do której też będzie można wrzucać groszaki. Każda drobna kwota może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.

 P1050452

 

 

28 października 2021 roku Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował  akcję „Sprzątania grobów”. Dziesięcioro wolontariuszy z opiekunem udali się na lokalny cmentarz w Starym Czarnowie. Młodzież wyposażona w niezbędny sprzęt z wielką ochotą przystąpiła do pracy. Sprzątano zapomniane groby, grabiono liście. Na koniec zapalono na nagrobkach znicze zebrane dzięki wszystkim uczniom naszej szkoły.  Taka akcja to nauka szacunku dla miejsc pamięci o zmarłych.

 zniczeSzkolny Wolontariat i Samorząd Uczniowski zachęcają do wspólnej zbiórki zniczy w dniach 12 – 26 października br. (sala 102). Zebrane znicze zapalimy na starych i zapomnianych grobach na cmentarzu w Starym Czarnowie. Nasza wspólna akcja pod hasłem "Światełko pamięci" na stałe wpisała się już w kalendarz szkolnych wydarzeń.