nakrętki 04

 

4 listopada 2019r. zostały odebrane plastikowe nakrętki, które zebraliśmy, by pomóc małej Klaudii, którą czeka kolejna rehabilitacja. Dziewczynka choruje na artrogrypozę, a systematyczna terapia pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Zebrane przez nas nakrętki ważyły 58 kg, natomiast na turnus rehabilitacyjny dla Klaudii potrzebne jest 1500 kg. Już teraz dziękujemy uczniom, wychowawcom, rodzicom za wsparcie, jednocześnie zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji. Im będzie nas więcej, tym szybciej pomożemy Klaudii. Prosimy o pomoc!

Szkolny Klub Wolontariatu

pieluszki 05

W październiku zakończyliśmy akcję pt. „Pieluszka dla Maluszka”, polegającą na zbiórce artykułów higienicznych dla niemowląt.  Bardzo się cieszymy, że możemy pomagać tym, którzy potrzebują tej pomocy. Przez takie działanie tworzymy świat pełen wzajemnego szacunku i empatii. To my decydujemy, jak będzie wyglądała rzeczywistość, dookoła, więc czyńmy dobro, bo ono powraca. Podczas tego przedsięwzięcia zebraliśmy m.in. chusteczki nawilżające, oliwki, kremy, gaziki, mydełka, pieluchy jednorazowe itp. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie, a szczególnie koleżankom i kolegom klas I-III oraz ich wychowawcom. To oni z wielkim zaangażowaniem zebrali największą ilość środków pielęgnacyjnych, aby wesprzeć Fundację Małych Stópek.

Szkolny Klub Wolontariatu

4

Od 2017 roku w Zespole Szkół w Kołbaczu szkolny klub wolontariusza organizuje kiermasze świąteczne w celu pozyskania środków finansowych, które są przeznaczone na opłatę nauki dziewczynki z Kenii. Społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, rodzice biorą udział w projekcie pt. „Adopcja na odległość”. Naszą podopieczną jest Zipporah z Kenii. Zapewniamy dziewczynce możliwość nauki w afrykańskiej szkole. Akcji tej przewodniczy ks. dr Paweł Płaczek, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, który otrzymał list z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z podziękowaniem za całokształt działalności charytatywnej dla krajów „trzeciego świata”. Nasza szkoła bierze udział również organizowanych przez ks. dr Pawła Płaczka akcjach np. w/w ,,Adopcja na odległość”, ,,Okulary dla Afryki”. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach. W tym roku również planujemy kontynuować podjęte działania.

list gratulacyjny

.