okulary dla afryki
 
W naszej szkole dobiegła końca akcja zbiórki okularów korekcyjnych dla dorosłych i dzieci z Afryki. Zbiórka prowadzona była w Zespole Szkół, kościele i w sklepach na terenie Kołbacza. Udało się zebrać 176 sztuk par okularów. Zostały one starannie zapakowane przez uczniów i przekazane do Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.
Organizatorzy

Dni Godnosci 04

W dniu 3 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół w Kołbaczu odbyły się Dni Godności pod hasłem „Słowa krzywdzą”. Słowa mają wielką moc.  Często o tym zapominamy. Mogą nie tylko motywować, pocieszać, dać nadzieję, ale i zniechęcić, obrazić czy wreszcie zranić. Słowa są potężną bronią i stanowią naprawdę silne oręże przeciwko drugiej osobie. Celnie zadane zostają z nami nawet przez całe życie, wywołują ból, cierpienie, rozpacz. Raz wypowiedzianych nie da się cofnąć. Mowa nienawiści, czyli hejt staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem, które w niektórych kręgach staje się coraz bardziej akceptowane. Mowa nienawiści uwielbia również bierny klimat. Tam kwitnie. Szczególnie w Internecie, gdzie fałszywe poczucie anonimowości i dystans hejtera od hejtowanego ośmiela do obrażania i szykanowania.

.

kiermasz

 

6 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Na stoiskach klasowych można było zobaczyć kolorowe kartki świąteczne, błyszczące ozdoby choinkowe oraz spróbować pysznych ciast i innych smakołyków. W akcję zaangażował się szkolny klub wolontariusza, samorząd uczniowski, jak również uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Kołbaczu. Cała impreza wspomagała akcję pt. „Adopcja na odległość”. Już trzeci rok z rzędu zbieraliśmy fundusze dla naszej koleżanki z Kenii, Zippory, żeby mogła kontynuować naukę w kenijskiej szkole. Dziewczynka cieszy się z możliwości edukacji, wysyła nam listy i życzenia świąteczne.

Szkolny Klub Wolontariusza kolejny już raz ogłasza akcję pod hasłem „ Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Tym razem zbieramy dary dla schroniska w Choszcznie, gdzie przebywają zwierzęta z naszej gminy. Zbieramy wyłącznie:

  • suchą i mokrą karmę
  • koce

Dary przynosimy do sali nr 102 do 20.12.2018r.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w akcji na nadanie imienia pieskom ze schroniska. Z 12 piesków z naszej gminy aż 6 nadal nie posiada imienia, a jedynie numer. Zdecydowanie możemy i musimy to zmienić!

Pieski odszukać możecie na stronie: http://www.wetserwis.com.pl/schronisko/thumbnails.php?album=139. Szczególy akcji wkrótce!

kiermasz

21 marca 2018 roku w  ZS w Kołbaczu odbył się kiermasz wielkanocny. Dochód, który udało się pozyskać został w całości przeznaczony na potrzeby naszego chorego kolegi. Do przygotowania wydarzenia zaangażowała się cała szkoła. W świetlicy szkolnej przygotowywano wielkanocne ozdoby, kolorowe pisanki, świąteczne wieńce i kartki. Uczniowie wszystkich klas ofiarowali różne rzeczy na loterię fantową, maskotki, książki, zabawki, gry i wiele innych ciekawych przedmiotów. Gimnazjaliści przygotowali piękne wieńce na wielkanocny stół, a także liczne ozdoby. Rada Rodziców przygotowała na tę okazję smaczne pączki. Pod okiem Samorządu Uczniowskiego przygotowano i przeprowadzono kiermasz oraz zapewniono muzykę. Dyrekcja naszej szkoły wraz z przedstawicielami Rady Rodziców przekazali zebrane pieniądze rodzicom naszego kolegi.