Podziękowania - Adopcja na odległość

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska dziękuje Dyrekcji, uczniom, rodzicom i kadrze pedagogicznej z Zespołu Szkół w Kołbaczu

za dar serca, jakim jest wparcie misji w Kenii w ramach adopcji dziecka Zipporah Kariungi z Matrii.

Szkolny Klub Wolontariusza, aby pozyskać fundusze rozprowadzał cegiełki charytatywne.  Zebrane fundusze w kwocie 450 złotych pozwolą dziewczynce zdobywać wiedzę w szkole podstawowej. Adopcja na odległość ma dać dziewczynce szanse na lepsze jutro. Jeszcze raz dziękujemy za realizowanie tego misyjnego dzieła.

 

. 001

 IMG 7775

16 grudnia, w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany kiermasz świąteczny. Uczniowie klas 4-8, tak jak i w latach poprzednich, przygotowali stoiska, na których wystawiali i sprzedawali najróżniejsze wytwory i smakołyki. Przy akompaniamencie świątecznej muzyki, dzieci, młodzież oraz mieszkańcy gminy, mogli wybierać z bardzo bogatej w tym roku oferty. I tak, nabyć można było ręcznie wykonane ozdoby, takie jak: bombki, stroiki, świeczniki, słodkości i wypieki: ciasta, desery, watę cukrową oraz inne przekąski - nachosy, popcorn a nawet gorące tosty. Z pewnością każdy znalazł tu coś pysznego i wyjątkowego dla siebie bądź bliskiej osoby.

Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za podjęcie tej pięknej inicjatywy oraz zaangażowanie w akcję. Dochód z kiermaszu zasili konta klasowe, a także wspomoże akcję ”Adopcja na odległość”. Do zobaczenia za rok!

Opiekun SKW i  SU

. ogloszenie

 Image3

 

W dniu 24 października, członkowie Szkolnego Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego, udali się na lokalny cmentarz w Starym Czarnowie. Jak co roku, uczniowie porządkowali opuszczone i zaniedbane groby, a także zapalili na nich symboliczne znicze. Tradycyjnie już, była to cenna lekcja szacunku dla naszej kultury, tradycji i zwyczajów a uczniowie pokazali jak ważne jest zachowywanie i pielęgnowanie pamięci o zmarłych.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję zbierania zniczy i dzięki którym możliwe było zapalenie „światełka pamięci” w wielu miejscach.

Opiekun SKW: Magdalena Grzywacz

 Zipporah Kariungi

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy podjętą w latach wcześniejszych akcję „Adopcja na odległość”, której celem jest otoczenie opieką potrzebującego dziecka z ubogich krajów i zapewnienie mu materialnych środków przeznaczonych na naukę i wyżywienie. Aby pozyskać fundusze na ww. cel, Szkolny Klub Wolontariusza rozprowadzał cegiełki charytatywne o nominałach 1zł, 2zł, 5zł i 10zł. Zebrane fundusze wpłacone zostały na konto Fundacji Szczecińskiej,  zapewniając roczną naukę dziecka w szkole podstawowej (mundurek, przybory szkolne, jeden posiłek w ciągu dnia). Roczny koszt to jak dotąd ok. 100$.

Składamy serdeczne podziękowania: uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się do naszej szczytnej akcji.

serce

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, Szkolny Klub Wolontariusza, Samorząd Uczniowski oraz Gmina Stare Czarnowo uruchamia w naszej szkole zbiórkę darów. Dary przynosimy do budynku szkoły. Zebrana pomoc zostanie przekazana do Gminy Stare Czarnowo - punktu zbiórki zorganizowanej przez Wojewodę Zachodniopomorskiego, kierowana będzie do obywateli Ukrainy, którzy są już na terytorium Polski a także za pomocą Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych do osób przebywających na terytorium Ukrainy.

AKTUALNA LISTA POTRZEB (01.03.):

Koce zwykłe i termiczne,

Śpiwory,

Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej.

Płyny do kąpieli / pod prysznic / mydło,

Dezodoranty,

Pasta do zębów,

Szczoteczki do zębów,

Podpaski,

Pampersy,

Pieluchy dla dorosłych,

Papier toaletowy i ręczniki papierowe,

Worki na śmieci,

Środki dezynfekujące / alkohol do dezynfekcji.

Żywność (z długim terminem przydatności):

Woda,

Żywność do szybkiego przygotowania (instant),

Batony (w tym energetyczne),

Bakalie, orzechy,

Konserwy,

Makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania.

Zapałki,

Baterie, powerbanki,

Oświetlenie, w tym latarki,

Świece,

Zestawy pierwszej pomocy.

RZECZY SPOZA LISTY NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE!