. podziekowanie

. dzien kota grafika

 

Co roku, 17 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Kota. Jest to święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom. Z okazji Dnia Kota Szkolny Klub Wolontariusza organizuje zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów z naszej gminy. Akcja trwać będzie w lutym i marcu. Karmę przynosimy do sali 102. Wszystkich zainteresowanych naszą akcją, serdecznie zapraszamy do wsparcia czworonożnych przyjaciół.

Opiekun SKW M. Piwowarczyk

 

 

. 001

 paczuszka dla maluszka

 

W grudniu Szkolny Klub Wolontariusza zaprosił społeczność naszej szkoły do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych dla dzieci i niemowląt. Jej adresatami, podobnie jak w ubiegłych latach, były zaprzyjaźnione instytucje, takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Zebrane artykuły higieniczne: płyny, szampony, proszki do prania, pieluszki oraz artykuły chemii gospodarczej zostały przekazane potrzebującym. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które zechciały wesprzeć ten szczytny cel i pomóc tym najmniejszym i najbardziej potrzebującym dzieciom.

Opiekun SKW Marlena Piwowarczyk

 karma

 

Pragniemy poinformować, że zbiórka dla bezdomnych psów zakończyła się wielkim sukcesem. Przez klika tygodni udało nam się zebrać kilkadziesiąt paczek karmy, koców i zabawek dla kundelków.  Przeprowadzona w tym roku szkolnym akcja charytatywna miała na celu wsparcie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie. Dziękujemy wszystkim uczniom, wolontariuszom, nauczycielom i rodzicom za aktywne włączenie się do zbiórki.

Opiekun SKW M. Piwowarczyk

 IMG 0770

15 grudnia, w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany Kiermasz Świąteczny.  Uczniowie klas 4-8, tak jak i w latach poprzednich, przygotowali stoiska, na których można było nabyć pyszne ciasta, babeczki, pierniki, kartki, bombki i inne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i rodziców.  Przy dźwiękach świątecznej muzyki, dzieci, uczniowie oraz mieszkańcy gminy mogli wybierać z bardzo bogatej w tym roku oferty. Z pewnością każdy znalazł tu coś pysznego i wyjątkowego dla siebie bądź bliskiej osoby. Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za podjęcie tej pięknej inicjatywy oraz zaangażowanie w akcję. Dochód z kiermaszu zasili konta klasowe, a także wspomoże akcję ”Adopcja na odległość”. Do zobaczenia za rok!

 

Opiekun SKW M. Piwowarczyk