. XXIII GG

Zapraszamy wszystkich uczniów i przedszkolaków do udziału w XXIII edycji akcji Góra Grosza.

Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujemy środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijanie pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Przyłącz się do akcji a:

- wesprzesz jednego ze swoich rówieśników, który potrzebuje pomocy,

- możesz otrzymać dodatkowe punkty za wolontariat, liczące się w rekrutacji do szkoły średniej.

Zbiórka monet trwa do 28 lutego 2023 roku. Monety o nominałach od 1 gr do 5 zł prosimy wrzucać do puszki umieszczonej w holu głównym.

Każda drobna kwota może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.

 wybory

We wtorek, 4 października br. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, organu będącego głosem wszystkich uczniów, ale również pomysłodawcą różnych szkolnych działań. W głosowaniu wzięło udział 93 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 9 kandydatów. Komisja wyborcza w składzie: Zuzanna Opalińska, Alicja Żygadło, Wiktor Wąchalski, Bartłomiej Małyszczycki oraz Adam Gołowieniec czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Po zakończonym głosowaniu, komisja podliczyła głosy. Cały przebieg wyborów monitorował opiekun SU pani Marlena Piwowarczyk. Podczas tajnego głosowania, wybrano:

 1. Przewodniczącą: Zofię Wydrzyńską z klasy VIIIa
 2. Zastępcę przewodniczącej: Patrycję Dabińską z klasy VIIIb

Ponadto w skład SU, jako jego członkowie, weszli : Hanna Smalira, Matylda Kotwicka, Julia Tabaka, Maja Bąbel, Angelika Lewandowska, Natalia Kałucka, Wiktoria Nawrocka.

Gratulujemy serdecznie ! Dziękujemy za zaangażowanie członkom Komisji Wyborczej, kandydatom do SU oraz wszystkim uczniom, którzy brali udział w głosowaniu.

Opiekun SU

. życzenia

 Dzień Chłopaka

 

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W naszej szkole to święto wpisało się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego składały najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. Z tej okazji Samorząd Uczniowski ogłosił 30 września dniem „Krawata i Muszki”. W tym wyjątkowym dniu, każdy uczeń, który przyszedł ubrany w krawat czy muszkę  otrzymał bon np. zwalniający z zadania domowego, wskazówka nauczyciela podczas sprawdzianu, czy dodatkowy jeden punkt na kartkówce. Wszystkim chłopcom z okazji ich święta raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia!

 apel

 

 

3 października br. odbył się apel informacyjny, podczas którego kandydaci do Samorządu Uczniowskiego dokonali autoprezentacji, przedstawiając swoje pomysły na nowy rok szkolny.  Pretendentami są uczniowie, którzy sumiennie wypełniają obowiązki szkolne, uzyskali co najmniej ocenę dobrą z zachowania oraz pozytywne wyniki w nauce w ubiegłym roku szkolnym.

 

W tym roku do pełnienia tej funkcji starują:

 1. HANNA SMALIRA KLASA 5B
 2. MATYLDA KOTWICKA KLASA 6A
 3. JULIA TABAKA KLASA 6B
 4. MAJA BĄBEL KLASA 7A
 5. ANGELIKA LEWANDOWSKA KLASA 7A
 6. ZOFIA WYDRZYŃSKA KLASA 8A
 7. NATALIA KAŁUCKA KLASA 8A
 8. PATRYCJA DABINSKA KLASA 8B
 9. WIKTORIA NAWROCKA KLASA 8B

Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia w wyborach, które odbędą się dnia 4 października br.

. Dzień Chłopaka plakat

 

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Kołbaczu serdecznie zaprasza wszystkich chłopców do wzięcia udziału w akcji:

„Bądź elegancik, załóż krawacik”.

Każdy chłopiec, który 30 września założy krawat lub muchę, zostanie nagrodzony atrakcyjnym bonem.

Zapraszamy do udziału w zabawie !