IMG 0032

 

21 marca uczniowie Zespołu Szkół przebrani wiosennie świętowali nadejście wiosny. W tym dniu zaplanowano również Dzień bez plecaka „ No backpack day”. Wszyscy chętni uczniowie przyszli bez plecaków, a jednocześnie przynieśli ze sobą wszystkie potrzebne książki, zeszyty i przybory szkolne. Po dwóch godzinach lekcyjnych, rozpoczęły się  obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Zadaniem dzieci z klas  I-III było malowanie kredą na szkolnym dziecińcu  kolorowych rysunków przedstawiających wiosnę, natomiast uczniowie z klas IV-VIII  poprzebierani za swojego idola wykonali plakaty o tematyce wiosennej. Następnie uśmiechnięci uczniowie wyruszyli na spacer po okolicy Kołbacza, szukając oznak Wiosny. Powitania Wiosny zakończyło się wesołym meczem piłki siatkowej - nauczyciele vs. uczniowie, który skończył się wygraną uczniów (2:0) i wzbudził wiele pozytywnych emocji oraz dostarczył niezapomnianych wrażeń.

 1679665274075

 

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku, z okazji tego sympatycznego marcowego święta, w naszej szkole męska część SU pamiętała o wszystkich kobietach pracujących w Zespole Szkół oraz Przedszkolu i poprzez życzenia oraz słodkości bardziej uprzyjemniała im ten wyjątkowy dzień.  W tym dniu wszystkie nasze Panie najmłodsze i najstarsze ubrane były w  sukienki, a koleżanki z klasy 8b podczas audycji składały wszystkim paniom i uczennicom najserdeczniejsze życzenia.

 IMG202302101008491
 

14 lutego to wyjątkowy dzień. To czas okazywania i wyrażania miłości, sympatii i przyjaźni. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową, która stała się doskonałą okazją, aby wyznać miłość swojej sympatii. Co ważne, można było to zrobić anonimowo. Na wyciętych serduszkach uczniowie wpisywali imiona i nazwiska swojej sympatii. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Funkcję listonoszy pełnili uczniowie z SU. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do zobaczenia za rok.

Opiekun SU Marlena Piwowarczyk


 Mikolajki

 

Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. We wtorkowy poranek w naszej szkole od rana kręciły się dzieci ubrane w piękne mikołajkowe czapki i świąteczne sweterki, a wszystko za sprawą akcji Samorządu Uczniowskiego „Czapka Mikołaja zwalnia od pytania”. Tego dnia Mikołaj wraz ze swoją świtą odwiedził w klasach uczniów, obdarowując każdego słodkim upominkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. Uczniowie odpowiadali na pytania Pani Mikołajowej i wykazywali się fantastyczną wiedzą. Święty Mikołaj i Pani Mikołajowa rozdawali także prezenty  przygotowane przez uczniów i rodziców. Magia świąt zawitała dziś w progi naszej szkoły. 

Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców

 Andrzejki

 

W środę 30 listopada obchodziliśmy Andrzejki. Dzień z wróżbami przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Każdy miał możliwość wzięcia udziału w zabawie. Uczniowie  i nauczyciele mogli dowiedzieć się: jaka czeka ich przyszłość?, jak na imię będzie miała przyszła sympatia?, jaki zawód zdobędą w przyszłości? Andrzejki to wyjątkowa okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Opiekun Marlena Piwowarczyk

 Image2

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów do udziału w akcji promującej Światowy Dzień Pluszowego Misia, który obchodzony jest corocznie 25 listopada. Z tej okazji odbył się konkurs na największego   i najmniejszego pluszowego misia.

Zwyciężczynią kategorii „Największy Miś” z klas I-III została: Roksana Drwal kl. IIIA, której miś mierzył 137 cm, natomiast z klas IV-VIII Matylda Kotwicka kl. VIA z pluszowym niedźwiedziem o imponującym wzroście 180 cm. Zwyciężczynią kategorii „Najmniejszy Miś” z klas I-III- została Zosia Baranowska kl. IIA z misiem o wzroście 7cm oraz z klas IV-VIII Oliwia Gumienna kl. IVB, której miś miał 6,5 centymetra.

Serdecznie gratulujemy !

Organizatorzy: Samorząd Uczniowski, świetlica szkolna