2019 10 03 świetlica 04

 

W świetlicy szkolnej nie sposób się nudzić. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach. Pomagają przy wystroju sali, w której chcą się dobrze czuć. Jesień, wcale nie jest u nas taka smutna. Prace mienią się kolorami, uśmiech z naszych twarzy nie schodzi. Tańczymy, malujemy, rysujemy, bawimy się zabawkami, gramy w gry dydaktyczne i rozmawiamy na różne tematy. Na przykład, dlaczego sowy są uważane za mądre stworzenia, dlaczego pada deszcz oraz dlaczego tak lubimy słuchać muzyki i tańczyć? My już wiemy, a Wy? :-)

świetlica 07

 

W świetlicy szkolnej można miło spędzić czas i rozwijać swoje pasje. Dzieci chętnie  biorą udział w zajęciach plastycznych, rozwijają pamięć i logiczne myślenie poprzez gry dydaktyczne i towarzyskie jak również rozwijają współpracę i podczas zabaw na dywanie. Każda praca jest eksponowana na wystawie.

świetlica

 

Uczniowie w świetlicy również uczcili Święto Niepodległości.  Podczas zajęć  dzieci przygotowały elementy do dekoracji Sali i wykonały dwie gazetki „Droga do wolności  1918-2018” i "Symbole narodowe”.

świetlica

 

Wystawa prac „Jesienne drzewko” i nie tylko.

 2018 11 19 świetlica 15

Jak miło spotkać się ponownie po wakacjach. Aby miło spędzać czas w świetlicy, uczniowie z pomocą nauczyciela ustalili zasady zachowania i stworzyli Świetlicowe Koło Zasad.

Przygotowania do Dni GodnościTrwają przygotowania do obchodów Dni Godności.Wydarzenie to będzie miało miejsce 17 marca w świetlicy szkolnej. W projekcie biorą udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Obchodom towarzyszyć będzie wystawa książek poruszających problem tolerancji, szacunku, praw człowieka oraz konkurs plastyczny.