P1030938 01 17 2020

 

W dniach 13-14 stycznia 2020r. bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas pierwszych. Wizyta zaczęła się od zwiedzania biblioteki, zapoznania się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Pierwszoklasistom zostały odczytane Prośby Książek. Na spotkaniu uczniowie mogli popisać się znajomością bajek w zabawie "Skrzynia skarbów". Lekcja biblioteczna zakończyła się uroczystym pasowaniem na czytelnika. Na pamiątkę nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek. Pierwszoklasiści wypożyczyli pierwszy raz książkę w bibliotece szkolnej

2019 10 29 zdjęcia 05

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Zgodnie z zapowiedzią w ramach święta przygotowano szereg działań, których celem było propagowanie czytelnictwa oraz wiedzy o książce i bibliotece. Na początku miesiąca w klasach I-III odbył się Dzień Głośnego Czytania pod hasłem "Poznajemy polskie bajki, baśnie i legendy". Wychowawcy głośno czytali wybrane utwory, następnie uczniowie wykonywali ilustracje do przeczytanych książek. W bibliotece mogli obejrzeć wystawę książek oraz prac plastycznych. Jak co roku (tradycyjnie) zorganizowano akcję "Uwolnij książkę". Na dolnym korytarzu pojawił się karton, z którego uczniowie mogli zabrać książkę lub zostawić swoją, którą chcieli podarować innym.  15 października drugie klasy obchodziły urodziny Kubusia Puchatka.

dzienniczek lektur

 

I miejsce - Patrycja Skrobek

II miejsce - Maja Bąbel

III miejsce - Pola Małecka, Amelia Wojsiat

Wyróżnienie: Angelika  Lewandowska, Amelia Oszczyk

Gratulujemy!

Zapraszamy do biblioteki na pokonkursową wystawę dzienniczków lektur

 pierwszy

 

21 marca w naszej szkole  powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny z bohaterami lektur. Uczniowie przebrali się za postaci z książek, bajek, filmów i gier. Powitanie wiosny odbyło się podczas apelu przed szkołą. Klasa 7b wykonała piosenkę „Czytanie jest the best”, następnie uczniowie wraz z wychowawcami zaprezentowali swoje przebrania. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, a Rada Rodziców ufundowała słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów. Kolorowe stroje oddawały radosny nastrój spowodowany nadejściem długo oczekiwanej wiosny. Pierwszy Dzień Wiosny zorganizował Samorząd Uczniowski przy wsparciu pani Krystyny Pietruszki i pani Marleny Piwowarczyk.

. Nasza szkoła przystąpiła do II edycji konkursu „Lekturiada - w poszukiwaniu urody słowa” organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i dyrektora Książnicy Pomorskiej. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII. Jednym z zadań konkursowych jest wybór lektury do głośnego czytania poprzez głosowanie. 21 marca 2019r. po imprezie "Witamy wiosnę z bohaterami lektur" w klasach IV-VIII odbędzie się głosowanie na  książkę, która będzie czytana podczas szkolnego etapu konkursu na najlepszego lektora. Wynik głosowania zostanie ogłoszony 2 kwietnia 2019r.