dzienniczek lektur

 

I miejsce - Patrycja Skrobek

II miejsce - Maja Bąbel

III miejsce - Pola Małecka, Amelia Wojsiat

Wyróżnienie: Angelika  Lewandowska, Amelia Oszczyk

Gratulujemy!

Zapraszamy do biblioteki na pokonkursową wystawę dzienniczków lektur

 pierwszy

 

21 marca w naszej szkole  powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny z bohaterami lektur. Uczniowie przebrali się za postaci z książek, bajek, filmów i gier. Powitanie wiosny odbyło się podczas apelu przed szkołą. Klasa 7b wykonała piosenkę „Czytanie jest the best”, następnie uczniowie wraz z wychowawcami zaprezentowali swoje przebrania. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, a Rada Rodziców ufundowała słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów. Kolorowe stroje oddawały radosny nastrój spowodowany nadejściem długo oczekiwanej wiosny. Pierwszy Dzień Wiosny zorganizował Samorząd Uczniowski przy wsparciu pani Krystyny Pietruszki i pani Marleny Piwowarczyk.

. Nasza szkoła przystąpiła do II edycji konkursu „Lekturiada - w poszukiwaniu urody słowa” organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i dyrektora Książnicy Pomorskiej. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII. Jednym z zadań konkursowych jest wybór lektury do głośnego czytania poprzez głosowanie. 21 marca 2019r. po imprezie "Witamy wiosnę z bohaterami lektur" w klasach IV-VIII odbędzie się głosowanie na  książkę, która będzie czytana podczas szkolnego etapu konkursu na najlepszego lektora. Wynik głosowania zostanie ogłoszony 2 kwietnia 2019r.

Literacka podróż po świecie
13 grudnia 2017r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczestniczyli w niezwykłej imprezie czytelniczej pod hasłem "Literacka podróż po świecie". Każda z klas przygotowała prezentację postaci książkowych z różnych stron świata. Na spotkanie przybyli bohaterowie z Japonii, Grenlandii, Włoch, Danii, Szwecji, Niemiec oraz z Polski.

Bernadeta, Emilia, Karolina, Natalia i Dawid, członkowie klubu PoczytajMy, przygotowali prezentację multimedialną ukazującą w atrakcyjny sposób kulturę innych narodów poprzez postać literacką. Gimnazjaliści byli przewodnikami tej niezwykłej wyprawy. Spotkanie uwieczniliśmy wspólną fotografią, by na długo utrwalić te magiczne chwile.

Festiwal bajek i baśni
Dnia 22 listopada w naszej szkole odbył się "Festiwal bajek i baśni" dla klas pierwszych, szkoły podstawowej. Został on zorganizowany przez panią bibliotekarkę Krystynę Pietruszkę i uczniów z klubu PoczytajMy: Karolinę Bednarek, Bernadetę Cieślicką , Natalię Łokietek, Emilię Malinowską i Dawida Tabakę. Głównym prowadzącym był Dawid przebrany za czarnoksiężnika, a my byłyśmy wróżkami. Na podstawie reakcji dzieci, wnioskuję, że świetnie się bawili, tak jak i my. Pierwsze zadania dzieci polegało na rozwiązywaniu zagadek związanych z baśniami i bajkami. Następnie były różne konkursy m. in. oddzielanie grochu od fasoli, czy malowanie szyszek lakierem do paznokci. Za każde wykonane zadanie były przyznawane nagrody w postaci zakładki do książki. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Moim zdaniem ten dzień był bardzo udany i świetnie się bawiłam. Mam nadzieję, że innym też się podobało

Uczennica klasy II B Karolina Bednarek

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką
6 listopada 2017r. Biblioteka Publiczna w Starym Czarnowie zorganizowała cykl spotkań dla dzieci z zerówki, uczniów nauczania początkowego i klas piątych z panią Moniką Sawicką.

Na spotkaniu z najmłodszymi uczestnikami pani Monika Sawicka opowiedziała prawdziwą historię pieska Kajtka, który zainspirował ją do napisania książek dla dzieci. W ciekawy sposób zaprezentowała tworzone przez siebie książki: "O Kajtku szczęściarzu", "Zakochany Kajtek" i "Kajtuś rusza w świat". Opowiadając o swoim pupilu pani Monika przedstawiła uczniom warsztat pisarza, poruszyła ważne zagadnienia takie jak: przyjaźń, odpowiedzialność za innych. Na zakończenie spotkania p. Monika ogłosiła konkurs plastyczny.