2019 10 groby 19

Listopad to miesiąc, w którym wspominamy zmarłych. Odwiedzamy groby naszych bliskich, modlimy się i zapalamy znicze. Pamięć o zmarłych jest elementem naszej tradycji i historii, którą należy pielęgnować i przekazywać uczniom.  We wtorkowe piękne i słoneczne popołudnie uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w akcji sprzątania grobów na cmentarzu w Starym Czarnowie. Uczniowie wyposażeni w sprzęt ogrodniczy z ochotą przystąpili do pracy grabiąc liście, myjąc i zamiatając pomniki. Sprzątano głównie groby zapomniane i zaniedbane, zapalając na nich symboliczny znicz. Akcja sprzątania grobów była okazją do wzbudzenia szacunku do tych, którzy odeszli oraz okazją do zadumy nad własnym życiem. Pięknie dziękujemy uczniom, nauczycielom i pracownikom za włączenie się w akcję zbiórki zniczy.

Wystarczy tak niewiele – tylko jeden znicz by zapalić pamięć !