PB291528

 

19 listopada, w przeddzień kolejnej rocznicy, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, na których zapoznano dzieci z zapisami Konwencji o Prawach Dziecka,  zwrócono uwagę na znaczenie dokumentu dla dzieci na całym świecie. Wspomniane zostały także obowiązki dzieci. Na zakończenie zajęć zostały wykonane prace plastyczne, które przedstawiały poznane prawa. Dzieci starszych grup wykonały Medale Uśmiechu.

 PB271506

 

18 listopada w naszym przedszkolu odbył się kolejny już koncert edukacyjny. Dzieci wysłuchały bajkę pt.,,Skrzacie figle, skrzacie psoty’’, ilustrowaną piękną muzyką klasyczną i filmową. Przedszkolaki poznały budowę oraz brzmienie trąbki i syntetyzatora. Spotkanie z muzykami było źródłem radości i pozytywnych emocji.

 

17 listopada dzieci z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę do Szczecina do kina Helios na bajkę pt. Pszczółka Maja”. Piękna, bardzo kolorowa, żywa akcja przyczyniła się do wielu wrażeń i tych radosnych i tych smutnych. Szczęśliwe zakończenie przyniosło uśmiech na twarzach naszych dzieci, które wróciły do przedszkola bardzo zadowolone.

 33333

 

10 listopada br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo. Podczas zajęć przedszkolaki zapoznały się z historycznymi wydarzeniami naszego państwa. O godz. 11:11 w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” dzieci ze wszystkich grup uroczyście odśpiewały w swoich salach hymn państwowy. Zorganizowana została wystawa prac patriotycznych.

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa w Kołbaczu i Przedszkole Jarzębinka oraz nauczyciele zostali zgłoszeni przez uczniów i ich rodziców do Nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie zachodniopomorskim jest prowadzony przez „Głos Koszaliński" i "Głos Szczeciński". Oddawanie głosów odbywa się poprzez serwis internetowy pod adresem www.gk24.pl/nauczyciel,  od dnia 25.10.2021r. i będzie trwało do 1.12.2021r. do godz.21.00.
 

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE!!!

 PA241493

 

 

Po raz pierwszy po długiej przerwie, odbył się w naszym przedszkolu koncert edukacyjny zatytułowany ,,Jesienna podróż po Europie". Podczas poszukiwań Pani Jesieni, dzieci zapoznały się z budową i brzmieniem takich instrumentów jak: gitara akustyczna, saksofon oraz kabaza. Poszukiwania okazały się skuteczne, Pani Jesień odnaleziona, a dzieci zachwycone koncertem.