. Góra grosza

Zakończyliśmy trwającą od listopada 2023 roku akcję „Góra Grosza”. Udało się zebrać 302, 37 złotych. Cała suma zostanie przekazana Fundacji „Nasz Dom”, która  zorganizuje pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną  dla potrzebujących dzieci na terenie całej Polski. Dziękujemy Wszystkim darczyńcom, wychowawcom, rodzicom oraz uczniom, którzy zaangażowali się w tę akcję. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy podliczali zebrane pieniądze.

Opiekun SKW: Marlena Piwowarczyk

 IMG 0961

Piękne, własnoręcznie wykonane ozdoby zwiastujące wiosnę oraz rozmaitości wielkanocne można było podziwiać i zakupić  podczas Szkolnego Kiermaszu Wielkanocnego, który odbył się 15 marca 2024 roku w Zespole Szkół w Kołbaczu, zorganizowanego z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariusza. Oczywiście, jak na kiermasz przystało, nie mogło zabraknąć przysmaków świątecznych. Ciasta przygotowane przez rodziców smakowały wyśmienicie. Została również zorganizowana kawiarenka, która oferowała aromatyczną kawę i herbatę. Dochód z kiermaszu zasili konta klasowe i wspomoże zakup sprzętu sportowego w celu uatrakcyjnienia „Aktywnych przerw”. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i przybycie.

Opiekun Wolontariatu: Marlena Piwowarczyk

. Image1

. podziekowanie

. dzien kota grafika

 

Co roku, 17 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Kota. Jest to święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom. Z okazji Dnia Kota Szkolny Klub Wolontariusza organizuje zbiórkę karmy dla bezdomnych kotów z naszej gminy. Akcja trwać będzie w lutym i marcu. Karmę przynosimy do sali 102. Wszystkich zainteresowanych naszą akcją, serdecznie zapraszamy do wsparcia czworonożnych przyjaciół.

Opiekun SKW M. Piwowarczyk

 

 

. 001