. znicze bialo czerwone

Szkolny Klub Wolontariatu wspólnie z Samorządem Uczniowskim organizuje zbiórkę zniczy, które można przynosić do szkoły od poniedziałku 02.10. do środy 18.10. br. do sali 102. Zebrane znicze wolontariusze zawiozą i zapalą przy starych, opuszczonych grobach na cmentarzu w Starym Czarnowie. Do udziału w akcji zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Opiekun SU M. Piwowarczyk

 image0
 
To już kolejny rok, w którym nasza szkoła przystąpiła do akcji - Zbieraj nakrętki. W tym roku zbiórka przeznaczona była dla podopiecznej Fundacji Miej Serce - Amandy. Zaangażowanie wszystkich pozwoliło na kilkukrotne wypełnienie naszego szkolnego, metalowego serca. A podziękowanie za pomoc i wsparcie w walce o lepsze jutro dziewczynki, przekazała sama podopieczna, w towarzystwie  Rodziców!
W imieniu SKW oraz Rodziny Amandy, dziękujemy wszystkim za wielkie serca!
Organizator: SKW

 IMG 8676

 

To już kolejny rok, w którym nasza szkoła przystąpiła do  Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego - ZBIERAJ BATERIE! Celem akcji było zebranie jak największej ilości baterii jako odpadu zagrażającemu środowisku i ludziom. W tym roku szkolnym zaangażowanie było jeszcze większe niż w roku uprzednim. Udało się zebrać około 100 kg baterii. Dziękujemy za udział w naszej akcji. Do zobaczenia przy kolejnej zbiórce!

Organizatorzy: SKW i SU

 Plakat XXIII edycji akci Gora Grosza

 

Już tradycją stało się, że uczniowie naszej szkoły przystępują do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”. W tym roku szkolnym uzbieraliśmy 448, 81 złotych. 31 marca na pocztę zawieziono 3 pudełka o łącznej wadze ponad 40 kg. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły i przedszkola co roku wspierają tak szczytny cel. Serdeczne podziękowania za wspólne prowadzenie akcji i zaangażowanie  kierujemy do wszystkich, którzy wzięli udział w zbiórce monet. Mamy nadzieję, że w kolejnych akcjach „Góry Grosza” uda się nazbierać jeszcze więcej. Zacznijmy już dziś zbierać grosiki, aby ustanowić w następnym roku szkolnym nowy rekord w zbiórce.

Opiekunowie SU i SKW

Podziękowania - Adopcja na odległość

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska dziękuje Dyrekcji, uczniom, rodzicom i kadrze pedagogicznej z Zespołu Szkół w Kołbaczu

za dar serca, jakim jest wparcie misji w Kenii w ramach adopcji dziecka Zipporah Kariungi z Matrii.

Szkolny Klub Wolontariusza, aby pozyskać fundusze rozprowadzał cegiełki charytatywne.  Zebrane fundusze w kwocie 450 złotych pozwolą dziewczynce zdobywać wiedzę w szkole podstawowej. Adopcja na odległość ma dać dziewczynce szanse na lepsze jutro. Jeszcze raz dziękujemy za realizowanie tego misyjnego dzieła.

 

. 001

 IMG 7775

16 grudnia, w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany kiermasz świąteczny. Uczniowie klas 4-8, tak jak i w latach poprzednich, przygotowali stoiska, na których wystawiali i sprzedawali najróżniejsze wytwory i smakołyki. Przy akompaniamencie świątecznej muzyki, dzieci, młodzież oraz mieszkańcy gminy, mogli wybierać z bardzo bogatej w tym roku oferty. I tak, nabyć można było ręcznie wykonane ozdoby, takie jak: bombki, stroiki, świeczniki, słodkości i wypieki: ciasta, desery, watę cukrową oraz inne przekąski - nachosy, popcorn a nawet gorące tosty. Z pewnością każdy znalazł tu coś pysznego i wyjątkowego dla siebie bądź bliskiej osoby.

Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za podjęcie tej pięknej inicjatywy oraz zaangażowanie w akcję. Dochód z kiermaszu zasili konta klasowe, a także wspomoże akcję ”Adopcja na odległość”. Do zobaczenia za rok!

Opiekun SKW i  SU