unihokej

 

W ostatnich dwóch tygodniach reprezentacja naszej szkoły brała udział w rozgrywkach rejonowych w unihokeja. Odbyły się cztery turnieje. Dla klas młodszych rozgrywki odbyły się w szkole podstawowej w Chwarstnicy (chłopcy i dziewczęta). W grupie dziewcząt k.l 5-6 trafiliśmy na silną grupę, w której stoczyliśmy bardzo wyrównane mecze ze szkołami z Widuchowej, Sp3 Gryfino i Chwarstnicy. Ostatecznie nasze dziewczyny zajęły 3 miejsce.

Wyniki: ZS Kołbacz -Sp3 Gryfino 0:0, SP Widuchowa - ZS Kołbacz 1: 0, ZS Kołbacz-SP Chwarstnica 0:2. W grupie chłopców nasi rywale byli dużo mocniejsi.

Pomimo porażek chłopcy zebrali cenne doświadczenie, które może zaprocentować już za rok. Połowa zespołu byli to chłopcy z piątej klasy. Turnieje odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze, a najważniejsze obyło się bez kontuzji.

Reprezentacja dziewcząt: Paulina Bany, Karolina Kuczyńska, Daria Bejnarowicz, Otylia Dudzińska, Kornelia Kostera, Wiktoria Wyhowska, Weronika Wyhowska, Amelia Żygadło, Nikola Żygadło

Reprezentacja chłopców: Kacper Baryła, Arek Tandecki, Maksymilian Najda, Kacper Mikołajczyk, Kacper Lech, Christiano Grygorowicz, Jakub Boczek, Wojciech Sarnecki, Szymon Bazylewicz

Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Widuchowej miały niesamowity przebieg. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy stoczyli wspaniałą walkę o pierwsze miejsce w turnieju. Nasze zawodniczki w grupie zanotowały dwa remisy: Gimn. nr2(Gryfino) - ZS Kołbacz 1: 1, Gimn. Gardno - ZS Kołbacz 1:1.

W decydującym meczu po dogrywce ulegliśmy Gimnazjum nr 2 z Gryfina 0: 1 tracąc bramkę na 1,5 minuty przed końcem spotkania. Brawa dla naszej reprezentacji, która wystąpiła w następującym składzie: Julia Czajkowska, Emilia Malinowska, Aleksandra Łapecińska, Oliwia Pacek, Natalia Truskowska, Kaja Serafin, Alicja Błaszczak, Natalia Łokietek, Amelia Mikołajczyk, Weronika Baran

Chłopcy rozegrali dwa fantastyczne mecze, w których zostawili naprawdę dużo zdrowia na boisku. Gimnazjum z Gardna okazało się zdecydowanym zwycięzcą naszej grupy. W meczu o drugie miejsce nasza reprezentacja zrehabilitowała się i pokonała Gimnazjum nr 2 z Gryfina 2: 0 po bramkach Konrada Brzyskiego. Atmosfera i przebieg zawodów super, a drugie miejsce jest też bardzo dobrym wynikiem.

A oto nasze Orły: Kacper Gołowieniec, Wojciech Lech, Alan Moździeżewski, Dawid Tabaka, Bartłomiej Bartkiewicz, Kacper Garczarek, Kajetan Stępień, Konrad Brzyski, Mateusz Nowak, Oliwier Kiedrzyn

Opiekunem wszystkich zespołów był nauczyciel w-f p. Dariusz Śrudka.