Kołobrzeg

 

W ramach projektu Akademia Aktywności 8 czerwca grupa uczniów z ZS w Kołbaczu wybrała się na wycieczkę do Kołobrzegu. Zwiedziliśmy Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycach. Główną atrakcją tego kompleksu jest największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni 1 ha. W sercu labiryntu znajduje się blisko 20-metrowa wieża widokowa, z której rozpościera się widok na całą okolicę. Następnie zwiedziliśmy niezwykłe Muzeum 6D w Kołobrzegu, muzeum przedstawia ekspozycje związane z historią rybaków, legendą o zaczarowanej sieci i wiedźmie oraz o życiu i pracy maszopów, czyli społeczności zamieszkującej kiedyś nadbałtyckie plaże. Wszystkie przedmioty muzealne mogliśmy bez obaw dotykać i wcielać się w różne rolę np. zostać kapitanem statku, zakręcić kołem sterowym i zadzwonić prawdziwym kutrowym dzwonkiem. Do biesiadnego stołu zapraszali nas rybacy, a lustra na wystawie ukazały nam naszą "prawdziwą twarz".