. Image1

17. 11. 2022 r. uczniowie klas VI oraz kl.VII a mieli okazję uczestniczyć w musicalu „Mały Książę”, który odbył się w Stargardzkim Centrum Kultury. "Mały Książę" to opowieść o chłopcu, który odwiedzając kolejne planety odkrywa  siebie samego. Od lat niezmiennie urzeka prostotą i szczerością. Antoine de Saint – Exupéry mówi o przyjaźni, miłości, odpowiedzialności, samotności i cierpieniu. Bez zbędnego moralizowania, w sposób prosty i bezpośredni, z dziecięcą naiwnością i otwartością dzieli się z czytelnikami refleksjami o tym, że „dobrze widzi się tylko sercem. To, co najcenniejsze, jest niewidoczne dla oczu”.

 Forma musicalu , którą mogliśmy podziwiać,  to przyjemna dla oka i ucha historia opowiedziana przez profesjonalnych twórców i wykonawców. Zaczarowany świat kostiumu, muzyki, wokalu i sztuki aktorskiej pozwoliły poznać "Małego Księcia" nie tylko jako lekturę szkolną, ale również jako chwile wspomnień, które pozostaną na długi czas. Spektakl przekładał się równomiernie tekstem i piosenkami, co powodowało, że był ciekawy. W spektaklu usłyszeliśmy zróżnicowane,  ale jednocześnie bardzo klimatyczne i tworzące wspólną całość piosenki. Zauważyć należy, iż wszystkie cytaty znane nam z książki zostały zachowane w całości.

Musical znakomicie spełnił swoją rolę, którą było przekazanie widzom ważnego przesłania o miłości, przyjaźni i dobroci, które potrafią pokonać wszystkie przeciwności losu.