IMG20201105090746

 

Jesienna matematyka – pod takim hasłem odbyły się zajęcia w przedszkolu „Jarzębinka”. Dzieci segregowały dary jesieni, liczyły, tworzyły zbiory. Dzieci z grupy Misiów rzucały do celu kasztanami oraz stworzyły szal „Pani Jesieni”. Grupa Muchomorków oraz Skrzatów przeliczała dary w zakresie do 10, segregowała według wielkości, kształtu, koloru. Wykorzystywała cyfry do oznaczania zbiorów, dodawały oraz odejmowały. Dzieci z grupy Jeżyków wskazywały najliczniejsze oraz najmniej liczne zbiory, wykorzystywały do tego celu znak graficzny oraz tworzyły rymy. Przedszkolaki z grupy Wiewiórek odczytały list od pani „Jesieni” oraz układały rozmaite figury geometryczne.

Podczas zajęć dzieci były bardzo skupione i zaangażowane w wykonywanie swojego zadania. To była pouczająca lekcja matematyki!