Klara

„W szkole w Kołbaczu rodzą się same talenty” – słowa te wypowiedziała Zachodniopomorska Kurator Oświaty po sukcesie w czytelniczych zmaganiach Klary Turczuk, uczennicy klasy piątej Zespołu Szkół w Kołbaczu. Tegoroczny finał konkursu „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa” miał miejsce 22 maja w sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Organizatorami przedsięwzięcia byli Zachodniopomorski Kurator Oświaty, pani Magdalena Zarębska-Kulesza oraz Dyrektor Książnicy Pomorskiej, pan Lucjan Bąbolewski. Konkurs skierowano do uczniów klas IV-VIII ze szkół podstawowych, a jego celem było poszukiwanie w lekturach tego, co jeszcze nieodkryte - urody słowa i piękna języka. Wcześniej Klara Turczuk zajęła I miejsce w eliminacjach szkolnych, zaś utworem, który przygotowała do wojewódzkiego finału konkursu, był fragment powieści Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”.

Opiekunem Klary był pan Artur Cembik, nauczyciel języka polskiego.

 

http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/wielki-final-lekturiady/