konkurs plastyczny

Konkurs organizowany przez Pyrzycki Dom Kultury w ramach ARA /Amatorski Ruch Artystyczny/ został rozstrzygnięty 1.04.19r. Jury w składzie: Marzena Cielek, Katarzyna Pluta i Romuald Fijałkowski postanowili zakwalifikować 2 prace do wojewódzkiego etapu konkursu, który odbędzie się w Świdwinie 18.05.2019 r. Jednym z dwóch LAUREATÓW została uczennica naszej szkoły -KATARZYNA SUFIN z kl.VIIa. Kasia wykonała pracę plastyczną pt."Panna wiosna..." z zastosowaniem zbliżonej techniki stosowanej przez impresjonistów zwanej dywizjonizmem. Dywizjonizm jest to styl malarski, który polega na podziale jednolitej plamy barwnej na drobne plamki. Jeśli przyjrzymy się z bliska tej technice, to możemy zauważyć efekt drgania i wibracji. Tak, jakby ktoś zrobił rozmazane zdjęcie. Natomiast jeśli popatrzymy z dalszej perspektywy na obraz, to uzyskujemy efekt łączenia się barw (takich, których nie możemy osiągnąć przez mieszanie na palecie).Technika trochę trudna w opanowaniu. Istotne jest to, żeby dobierać takie kolory, które będą oddziaływać na siebie. W malarstwie impresjonistycznym zrezygnowano również z konturowania elementów, a wykropkowywanie tło nadawało efekt gęstości. Jak widać pogłębianie wiedzy plastycznej i stosowanie jej w praktyce przynosi efekty w postaci kolejnych sukcesów plastycznych naszej uczennicy. Po raz kolejny gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim!

nauczyciel plastyki - Grażyna Rowińska