20190523 112706

W dniach 20-24 maja 2019 r odbyła się wycieczka szkolna do Świeradowa Zdroju dla klas III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej. Uczniowie wraz z wychowawcami w poniedziałkowy poranek wyjechali spod szkoły. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy miasto, punkty uzdrowiskowe, poznawaliśmy historię i legendy związane ze Świeradowem. We wtorek pojechaliśmy do Szklarskiej Poręby. Tam zobaczyliśmy wodospad Szklarkę, jeden z najbardziej znanych wodospadów polskich Karkonoszy. Następnie poszliśmy w odwiedziny do Chaty Walońskiej, gdzie mogliśmy zobaczyć różnego rodzaju minerały, a także pod czujnym okiem Wielkich Wiedź Walońskich przeszliśmy próbę czterech żywiołów.

Kolejnym punktem tego dnia był aquapark. Środa minęła nam na całodniowym pobycie w Czechach. Odwiedziliśmy Zoo w Libercu - najstarszy ogród zoologiczny na terenie byłej Czechosłowacji. Następnie pojechaliśmy do IQulandii - nowoczesnego centrum nauki w Czechach. W czwartek mieliśmy okazję wjeżdżać i zjeżdżać najnowocześniejszą  w Polsce kolejką gondolową na Izerski Stóg - najwyżej położony punkt widokowy na Świeradów Zdrój i spacerować ścieżką edukacyjną  w Górach Izerskich na Zajęcznik - tam gdzie zaczynają się polskie Sudety. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Czarci Młyn w którym przedstawiono nam historyczną produkcję chleba oraz Centrum Edukacji Ekologicznej ,, Izerska Łąka". W godzinach popołudniowych opuściliśmy Świeradów i udaliśmy się w drogę powrotną do Kołbacza.

Sprawozdanie przygotowała ucz. klasy III Gimnazjum Bernadeta Cieślicka