9

 

Dnia 29.08.2021 w Kołbaczu odbyły Archidiecezjalne Dożynki. Było to historyczne wydarzenie, gdyż nigdy dotąd podobne nie miało miejsca w Gminie Stare Czarnowo.  Wzięli w niej udział przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, a także hierarchów kościelnych diecezji szczecińsko - kamieńskiej.  Na tej ważnej dla środowiska kołbackiego uroczystości nie zabrakło naszej szkoły.  W uroczystości wzięła udział delegacja szkolnego sztandaru, w którego składzie byli: Paulina Pławska, Zuzanna Tarka oraz Kacper Król. Pierwsze czytanie należało do dyrektora Zespołu Szkół w Kołbaczu Pani Bogumiły Zawady.   Dwie uczennice uczestniczyły w procesji z darami, a były to Emilia Iwanow oraz Andżelika Lewandowska.  Po mszy świętej i ceremonii dożynkowej odbyła się część artystyczna, w której wystąpił szkolny chór Con Amore pod kierunkiem Pani wicedyrektor Jolanty Ślęzak. Prezentowany repertuar sprawił wiele radości słuchaczom i został nagrodzony gromkimi brawami