P1020458 06 17 2019

 

Przed nami długo wyczekiwany czas wakacji, a wraz z nim czas na zasłużony odpoczynek i zabawę. To czas, w którym pamiętamy o przyjemnościach, a łatwo zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zasady te, jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, przypomniał młodzieży i dzieciom Zespołu Szkół w Kołbaczu, sierżant Hubert Lewandowski. Przedstawił i omówił  podstawowe zasady bezpieczeństwa, przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, na drodze, uwrażliwił na czyhające niebezpieczeństwa również w cyberprzestrzeni. Przedstawił je w bardzo przystępny, zrozumiały sposób. Pan policjant podkreślił rolę wyobraźni, przewidywania skutków i następstw swojego zachowania. Alarmował przed pochopnymi decyzjami, eksperymentowaniem ze środkami psychoaktywnymi, w tym z narkotykami i dopalaczami. Krótko przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy i zasady korzystania z numerów alarmowych.

Dzięki zdobytej wiedzy, uczniowie z pewnością będą bardziej ostrożni w swoich poczynaniach i zadbają o to, żeby wakacje były przede wszystkim czasem bezpiecznego odpoczynku