Drukuj

kasia sufinlaureatka

Laureaci ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Orzeł Biały – nasza duma” otrzymali     7 maja 2018 r. w Senacie nagrody i wyróżnienia z rąk marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i przewodniczącego komisji konkursowej senatora Jana Rulewskiego. Konkurs został zorganizowany w związku z przypadającym w bieżącym roku 100-leciem odzyskania niepodległości. Do udziału w konkursie zgłosiło się 2500 placówek oświatowych, z których nadesłano ponad 10 tys. prac. Przewodniczący komisji konkursowej senator Jan Rulewski podkreśli ogrom przedsięwzięcia, w które zaangażowanych było 48 senatorów z całej Polski i wielu nauczycieli. W finale ogólnopolskim konkursu II MIEJSCE W POLSCE w kategorii szkół podstawowych zajęła uczennica z klasy VIa Szkoły Podstawowej w Kołbaczu - KATARZYNA SUFIN pokonując wielu przeciwników.

Praca Kasi przedstawia ewolucję najstarszego symbolu Polski Orła Białego na przestrzeni wieków. Autorka umieściła wizerunki orła z różnych epok w tzw. magicznym pudełku "Magic box". Nowatorskie i nietuzinkowe podejście do tematu okazalo się strzałem w dziesiątkę i przyniosło zamierzony efekt czyli SUKCES ! Jak przyznaje Kasia jej zadowolenie wynika nie tylko z zajęcia II miejsca i nagrody, którą otrzymała z rąk Marszałka Senatu, ale również ze spotkania wielu ciekawych ludzi, z możliwości obejrzenia prac innych uczestników konkursu, a w końcu z możliwości zwiedzenia sali posiedzeń Senatu oraz Zamku Królewskiego. Powodem do radości były także rozmowy z artystami, rówieśnikami podczas uroczystego obiadu w Domu Poselskim. Senator Tomasz Grodzki był współorganizatorem konkursu w województwie zachodniopomorskim. Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawowała nauczycielka plastyki pani Grażyna Rowińska. Gratulujemy Kasi i życzymy dalszych sukcesów.

Pełna relacja z finału dostępna na stronie internetowej: https://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,10624,uroczysty-final-konkursu-orzel-bialy-nasza-duma.html